Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy z promilami

Data publikacji 30.11.2020

Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę pojazdu po alkoholu. Ich nieodpowiedzialne zachowanie, może być przyczyną tragedii na drodze, dlatego kaliscy policjanci konsekwentnie eliminują z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. Tylko w czasie minionego weekendu, trzy takie osoby straciły prawa jazdy. Jedna z nich była sprawcą zdarzenia drogowego.

 

Kontrola stanu trzeźwości kierowców, to jedno z podstawowych zadań policjantów pełniących służbę na drodze. Tego typu działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w szczególności spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Podczas minionego weekendu kaliscy policjanci ujawnili trzy osoby, które wsiadły za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę rano. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 34-latka siedzącego za kierownicą forda, ponad promil alkoholu. Drugi z kierowców, 43-latek nie tylko kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości (miał w organizmie ponad dwa promile), ale również był sprawcą zdarzenia drogowego. Jego peugeot, w sobotni wieczór dachował w przydrożnym rowie, po tym jak mężczyzna stracił nad nim panowanie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu. Ostatnia kontrola miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę na terenie Kalisza. Sprawdzenie stanu trzeźwości 41-latka kierującego peugeotem dało również wynik pozytywny. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą spowodować tragiczne w skutkach wypadki drogowe. Nietrzeźwy kierowca stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji,

  • ogranicza pole widzenia,

  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,

  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,

  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Pamiętajmy by bezwzględnie stosować się do obowiązku zachowania trzeźwości za kierownicą!

 

Powrót na górę strony