Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Zostań jednym z nas
Głuchoniemi
CHILD ALERT

Najczęściej czytane

 1. Z młodzieżą o cyberzagrożeniach

  Internet odgrywa dużą rolę w życiu młodego człowieka. Jest on źródłem wiedzy, a także źródłem rozrywki. Rozwojowi sieci towarzyszą jednak zagrożenia dotykające zwykłych użytkowników, zarówno dorosłych jak i tych najmłodszych. Dlatego też kaliscy policjanci podejmują działania na rzecz cyberbezpieczeństwa najmłodszych. Jednym z nich było przeprowadzone spotkanie z młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu.

 2. Konkurs plastyczny roztrzygnięty

  Program profilaktyczny „Czysta gmina”, to przedsięwzięcie realizowane przez st. sierż. Bartłomieja Nawrockiego, dzielnicowego z Komisariatu Policji w Stawiszynie. W ramach projektu, policjant zorganizował konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Russowie. Laureaci odebrali nagrody z rąk swojego dzielnicowego.

 3. Mecz towarzyski cudzoziemcy kontra policjanci

  W minioną sobotę w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 3 w Kaliszu odbył się mecz towarzyski pomiędzy cudzoziemcami zamieszkujących na terenie miasta Kalisza, a funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w ramach realizowanego programu edukacyjno-informacyjnego „Świadomy cudzoziemiec”.

 4. Eliminacje do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Umiejętnościami praktycznymi oraz wiedzą teoretyczną musieli wykazać się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, uczestniczący w eliminacjach XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Wszystkie konkurencje przeprowadzono pod czujnym okiem funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

 5. Debata w Godzieszach Wielkich

  Wczoraj w Godzieszach Wielkich została zorganizowana kolejna debata społeczna z cyklu „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu z mieszkańcami gminy brał udział Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Witold Goździelewski, Wójt Gminy Godziesze Józef Podłużny, Komendant Komisariatu Policji w Opatówku asp. Tomasz Dyrdziak, kierownik Posterunku Policji w Godzieszach Wielkich asp. sztab. Jarosław Molka oraz zaproszeni goście. Debata była okazją do zapoznania się z opinią lokalnej społeczności na temat bezpieczeństwa.

 6. Działania w rejonie przejazdów kolejowych

  Kaliscy policjanci wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei przeprowadzili wspólne działania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie dworca PKP ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie przejazdów kolejowych.

 7. O bezpieczeństwie z dziećmi w miasteczku ruchu drogowego

  Wczoraj dzielnicowi III rewiru zorganizowali spotkanie w miasteczku ruchu drogowego w ramach realizowanego od marca br. programu informacyjno-edukacyjnego - „Dzielnicowy – mój przyjaciel”. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków z terenu miasta Kalisza. Jego celem jest pogłębienie wiedzy dzieci na temat ich bezpieczeństwa w różnych sytuacjach z jakimi mogą mieć do czynienia na co dzień.

 8. Działania "Prędkość"

  Na drogach całego kraju trwa policyjna akcja „Prędkość”. W trzydniowe działania, włączyli się również funkcjonariusze z kaliskiej drogówki. Kierowcom przypominamy, aby się nie śpieszyć i przestrzegać przepisów drogowych, a co najważniejsze być skupionym za kierownicą. Pamiętajmy, że od naszego zachowania może zależeć życie i zdrowie innych osób,w tym naszych najbliższych.

 9. Senior i pierwsza pomoc

  Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu wraz z przedstawicielami Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu spotkali się z seniorami w ramach akcji „Senior i pierwsza pomoc”. Głównym celem przedsięwzięcia była edukacja seniorów w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W trakcie rozmów z uczestnikami spotkania, dzielnicowi poruszyli również tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz oszustw metodą „na wnuczka” lub „policjanta”.

 10. Policjanci odwiedzili przedszkolaków

  Jak wygląda praca policjanta? Kto to jest przewodnik psa służbowego? Kto może zostać policjantem? Na te i inne pytania odpowiadali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Kaliszu, którzy odwiedzili dzieci z Publicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Kaliszu oraz Niepublicznego Przedszkola „Jacka i Agatki”. Główną atrakcją dla przedszkolaków, była możliwość spotkania z Loganem - czworonożnym funkcjonariuszem.