Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Zostań jednym z nas
Głuchoniemi
CHILD ALERT
Prawa człowieka w Policji
Fundusz Sprawiedliwości

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny wypadek z udziałem pieszego

  Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego z udziałem pieszego, do którego doszło w Kaliszu przy ulicy Szlak Bursztynowy. W wyniku tego zdarzenia, życie stracił 20-letni obywatel Ukrainy.

 2. Kaliski policjant wyróżniony medalem Ministra Zdrowia!

  „Pomagamy i chronimy” to hasło zgodne z duchem policyjnej służby. Pomagać można na wiele sposobów, wie o tym sierż. szt. Marcin Augustyniak, który jest kierownikiem rewiru dzielnicowych i jednocześnie honorowym dawcą krwi. Jego zaangażowanie na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia zostało docenione. Kaliski policjant został wyróżniony odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznakę tą nadaje minister właściwy do spraw zdrowia.

 3. Znicz 2019 - Policjant kieruje ruchem

  Za kilka dni 1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych. Tradycyjnie w rejonach przycmentarnych zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, a na wielu skrzyżowaniach policjanci podejmą ręczne kierowanie ruchem. W związku z tym należy zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe oraz stosować się do wszystkich poleceń policjantów. Przypominamy, że polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.

 4. Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież !

  Policjanci operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 39-letnią kobietę i 30-letniego mężczyznę, którzy oferowali do sprzedaży odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

 5. Zobacz nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu - wideo

 6. Spotkanie w świetlicy socjoterapeutycznej w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają"

  W świetlicy socjoterapeutycznej odbyły się spotkania w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Podczas prelekcji policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej chciała uświadomić młodzieży jak niebezpieczne może być zażywanie narkotyków lub dopalaczy.

 7. Seniorze bądź bezpieczny!!!

  W ramach prowadzonych przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu działań związanych z bezpieczeństwem seniorów wspólnie z Radiem Centrum 106,4 fm nagrany został spot, który ma na celu uświadomienie osób starszych o grożącym im niebezpieczeństwie ze strony oszustów. Mamy nadzieję, że spot, do którego głosu użyczyła między innymi 88-letnia kaliszanka, przekona osoby w tak zwanym „złotym wieku”, aby pamiętały o swoim bezpieczeństwie.

 8. Spotkania w szkołach w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają"

  Na terenie Szkoły Podstawowej w Stawiszynie odbyły się spotkania w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Podczas spotkania policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej chciała uświadomić młodzieży jak niebezpieczne może być zażywanie narkotyków lub dopalaczy.

 9. „Tactical Prison Rescue 2019”

  Kaliscy policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Więziennej, Służby Granicznej, CBŚP, CBA, SOP oraz wojska uczestniczyli w prestiżowych ćwiczeniach „Tactical Prison Rescue 2019”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest sprawdzenie poziomu wyszkolenia poszczególnych grup współdziałania z jednostkami systemu ratownictwa medycznego i wypracowanie wspólnych procedur ratowniczych na wypadek wystąpienia zdarzeń.

 10. KWP-"Twoje światła" - Nasze bezpieczeństwo w Wielkopolsce.

  W Wielkopolsce trwają działania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Działające i prawidłowo ustawione oświetlenie w pojazdach ma niebagatelne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych. Policjanci zachęcają do zainteresowania się stanem świateł w samochodach i do ich bezpłatnej regulacji w wybranych stacjach diagnostycznych.