Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Zostań jednym z nas
Głuchoniemi
CHILD ALERT
Prawa człowieka w Policji

Najczęściej czytane

 1. Piknik militarny z okazji Narodowego Święta Niepodległości

  Stoiska służb mundurowych, ekspozycja sprzętu będącego na wyposażeniu Policji, wystawa zabytkowych pojazdów militarnych – to tylko niektóre z atrakcji „Pikniku Militarnego” zorganizowanego z okazji Narodowego Święta Niepodległości na Polach Marsowych w Kaliszu. Tego wyjątkowego dnia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu postanowili zorganizować również akcję honorowego oddawania krwi.

 2. Mecz Policjanci kontra Młodzież Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku

  W Szkole Podstawowej w Opatówku po zajęciach lekcyjnych odbyło się nietypowe spotkanie szkolnego koła sportowego podczas, którego rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy młodzieżą szkolną a policjantami.

 3. Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt o Puchar Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu

  Dzielnicowi III rewiru zorganizowali turniej piłki siatkowej dziewcząt klas VII i VIII szkół podstawowych o puchar Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na najwyższym stopniu podium uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 24. Ideą rywalizacji była możliwość wspólnej zabawy oraz zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach programu „Dzielnicowy Twój Przyjaciel”.

 4. Numer alarmowy 997 w Kaliszu nie będzie obsługiwany już przez policjantów

  Kalisz jest kolejnym miastem, w którym numer alarmowy 997 będzie przełączany na numer 112. Od 13 listopada br. osoba dzwoniąca na numer 997 zostanie przekierowana do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu. Po odsłuchaniu informacji obsługa infolinii zadecyduje, jakie służby ratunkowe wysłać na miejsce zdarzenia.

 5. Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

  W tym roku Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, obchodzony będzie 18 listopada. Dla całej społeczności międzynarodowej, ten dzień jest wyrazem pamięci o wszystkich zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, a także ich najbliższych. Ten dzień jest również okazją do podejmowania wielu przedsięwzięć mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działania te włącza się Komenda Miejska Policji w Kaliszu wspólnie z innymi instytucjami działającymi na rzecz bezpieczeństwa na drogach.

 6. Szkolenie z pedagogami

  W gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 13 w Kaliszu funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zorganizowali szkolenie dla pedagogów z terenu miasta i powiatu kaliskiego. Gościem spotkania był sędzia rodzinny, który odpowiadał na pytania uczestników w zakresie postępowania w sprawach nieletnich.

 7. Zapraszamy na "Piknik Militarny"

  Stoiska służb mundurowych, ekspozycja sprzętu będącego na wyposażeniu Policji, wystawa zabytkowych pojazdów militarnych – to tylko niektóre z atrakcji „Pikniku Militarnego” zorganizowanego z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tego wyjątkowego dnia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu postanowili zorganizować również akcję honorowego oddawania krwi. Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie!

 8. Akcja "Znicz 2018" - wstępne podsumowanie

  Jeden wypadek drogowy, 22 kolizje oraz 2 nietrzeźwych kierowców to wstępne podsumowanie trwającej wciąż akcji „Znicz 2018” na drogach miasta i powiatu kaliskiego. Głównym zadaniem policjantów pełniących służbę w rejonach cmentarzy jest zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego, szczególnie w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych. Po raz kolejny w działania włączyli się funkcjonariusze Straży Granicznej oraz kaliskiej Straży Miejskiej.

 9. Na cmentarzach o bezpieczeństwie

  Dzielnicowi już przed Dniem Wszystkich Świętych pojawili się na największych kaliskich cmentarzach. Chcieli przypomnieć mieszkańcom o bezpieczeństwie. Cześć z nas zajęta porządkowaniem mogił najbliższych nie zwraca uwagi na torebki i telefony pozostawiane na ławkach, czy też w pobliżu grobów. Takie okoliczności to okazja dla złodzieja. Wykorzystując naszą nieuwagę kradną wartościowe przedmioty.

 10. Spotkanie dzielnicowego z seniorami

  Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów, dlatego dzielnicowy III rewiru dzielnicowych w ramach programu profilaktycznego „Dzielnicowy bliżej nas” spotkał się z seniorami. Policjant apelował aby zachować szczególną ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.