Sprawcy rozboju trafili do aresztu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Sprawcy rozboju trafili do aresztu

Data publikacji 08.10.2019

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 38 lat. Obaj są podejrzani o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz usiłowanie dokonania wymuszenia rozbójniczego na szkodę 46-latka. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu przedstawił zatrzymanym zarzuty za popełnione przestępstwa.

Do przestępstwa doszło w nocy z 26 na 27 września br. na terenie Kalisza. 46-latek został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, znajomych swojej koleżanki. Do zdarzenia doszło podczas wspólnej podróży samochodem. Sprawcy używając siły fizycznej i grożąc pokrzywdzonemu nożem zażądali wydania pieniędzy. Ostatecznie zatrzymali samochód i przeszukali rzeczy 46-latka zabierając mu m.in. portfel z zawartością pieniędzy, kart bankomatowych oraz dowodu osobistego, a także dwa telefony komórkowe. Sprawcy zanim odjechali autem należącym do 46-latka, grożąc mu pozbawieniem życia zażądali, aby dostarczył im we skazane miejsce pieniądze, w kwocie 3 tys. złotych. Pokrzywdzony pieszo dotarł do miejsca zamieszkania i o całej sytuacji powiadomił Policję.

Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawców przestępstwa. Okazało się, że to dwaj kaliszanie w wieku 28 i 38 lat.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo, Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.