Tragiczny wypadek - dwie osoby nie żyją - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek - dwie osoby nie żyją

Data publikacji 04.03.2019

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miniony weekend na terenie gminy Lisków. Kierowca samochodu osobowego marki Honda, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia dwóch pasażerów pojazdu poniosło śmierć.

 

Do zdarzenia doszło 3 marca br. po północy w miejscowości Żychów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 46-latek kierujący pojazdem marki Honda nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, w rezultacie czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia dwóch pasażerów hondy w wieku 22 i 23 lat poniosło śmierć na miejscu, trzy pozostałe osoby trafiły do kaliskiego szpitala.

Policjanci z kaliskiej drogówki pracowali na miejscu wypadku przez kilka godzin, zabezpieczając materiał dowodowy. Przeprowadzone oględziny, wykonana dokumentacja oraz szkic pomogą w szczegółowym ustaleniu okoliczności oraz przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

 

Apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną i ostrożną jazdę! Dodatnia temperatura nie oznacza, że na drogach, nie ma lokalnych przymrozków. Nadmierna prędkość, a przede wszystkim niedostosowanie jej do realnych warunków drogowych, może być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków.

 

  • Zdjęcie kolorowe. Prawa strona wraku pojazdu koloru bordowego, który uderzył w drzewo. Wystrzelone poduszki powietrzne, zgnieciona karoseria.
  • Zdjęcie kolorowe. Lewa strona wraku pojazdu koloru bordowego częściowo stojącego na chodniku.  W tle pień drzewa, w które uderzył pojazd oraz betonowe przęsła ogrodzenia posesji.