Nie zatrzymał się do kontroli, bo był poszukiwany - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Nie zatrzymał się do kontroli, bo był poszukiwany

Data publikacji 20.02.2019

Policjanci Komisariatu Policji w Opatówku zatrzymali po pościgu kierowcę renault, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany. Nie posiadał również prawa jazdy. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

 

Około 2:00 w nocy funkcjonariusze pełniący służbę na terenie Opatówka zauważyli pojazd, który miał usterki w oświetleniu. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej, dając wyraźne sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania. Mężczyzna, który siedział za kierownicą renault zignorował polecenie i zaczął uciekać drogą krajową nr 12 w kierunku Kalisza. Ostatecznie kierowca renault stracił panowanie nad pojazdem i swoja brawurową jazdę zakończył w rowie.

Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się być 28-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci za pomocą systemów informatycznych potwierdzili, również, że 28-latek jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna trafił do pomieszczeń przeznaczonych dla osób zatrzymanych w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Odpowiedzialności nie uniknęła również pasażerka pojazdu, która pozwoliła, aby osoba nie posiadając uprawnień wsiadła za kierownicę użytkowanego przez nią auta. Za popełnione wykroczenie 20-latka została ukarana mandatem karnym.