Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bieg o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

Data publikacji 08.10.2018

Po raz 38 biegacze zmierzyli się z dziesięciokilometrową trasą Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza. Kolejny raz w ramach tych zwodów funkcjonariusze rywalizowali o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Wśród kobiet triumfowała Karolina Radomska z KMP w Kaliszu. Najlepszym z mężczyzn okazał się funkcjonariusz Białorusi – Ilya Slavenski.

Ogólnopolski bieg Uliczny Klaudiusza Ptolemeusza po raz pierwszy zorganizowano w 1981 roku. Od tego czasu corocznie pojawia się w kalendarzu imprez sportowych organizowanych na terenie Kalisza. Z roku na rok przyciąga do grodu nad Prosną coraz większą liczbę biegaczy, również tych zagranicznych. Na linii startu XXXVIII Międzynarodowego biegu ptolemeusza stanęło ponad dziewięciuset zawodników i zawodniczek.

Kolejny raz, w ramach tych cieszących się ogromną popularnością zawodów sportowych odbył się bieg o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Do zmagań o trofeum i nagrody rzeczowe na linii startu stawiło się kilkudziesięciu policjantów – biegaczy z całej Polski, którzy punktualnie o 12:00 wyruszyli na 10 kilometrową trasę.

Pierwszym policjantem, który przekroczył linię mety był Ilya Slavenski – funkcjonariusz Białorusi . Funkcjonariusz ukończył bieg w bardzo dobrym czasie 31 minut i 31 sekund. Wśród kobiet triumfowała Karolina Radomska z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Policjantka ukończyła bieg w czasie 49 minut i 46 sekund.

Puchary i nagrody dla najlepszych funkcjonariuszy w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu wręczył zawodnikom Pierwszy Zastępca Komendant Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Tadeusz Królikowski oraz Pani Damiana Łada z Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Fundatorem pucharów i nagród rzeczowych dla najlepszych policjantów byli: Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Komendant Miejski Policji w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Policji IPA.

Nad bezpieczeństwem biegaczy oraz organizacją ruchu drogowego podczas zawodów czuwali, wspólnie z innymi służbami mundurowymi, kaliscy policjanci.

W zabezpieczenie trasy włączyli się również uczniowie z klas mundurowych.