Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uczyli najmłodszych uczestników ruchu drogowego

Data publikacji 21.09.2018

Grupa najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 17 uczestniczyła w zajęciach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Lekcja plenerowa odbyła się na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Podmiejskiej w Kaliszu. Milusińskim towarzyszyli dzielnicowi z kaliskiej komendy, którzy podczas spotkania przypomnieli dzieciom podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego.

 

Przekazanie najmłodszym podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, to ważny element współpracy placówek oświatowych z Policją. Edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego jako pieszych, rowerzystów oraz pasażerów to jedno z ważniejszych zadań profilaktycznych. Policjanci chętnie włączają się w zajęcia organizowane przez placówki oświatowe, aby przekazać dzieciom istotne informacje na temat bezpiecznych zachowań na drodze.

W ostatnim czasie funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 17. Dzielnicowi towarzyszyli maluchom w drodze ze szkoły do miasteczka ruchu drogowego przy ulicy Podmiejskiej w Kaliszu. Już w trakcie przemarszu przypominali najmłodszym o podstawowych zasady ruchu drogowego, instruując dzieci jak należy prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez. Najmłodsi poznali również podstawową regułę, która mówi, że za nim wejdzie się na jezdnię należy spojrzeć w lewo, w prawo, ponownie w lewo i gdy ma się pewność, że droga jest wolna, można przejść.

W trakcie zajęć na terenie miasteczka ruchu drogowego dzieci poznawały znaki drogowe oraz podstawowe zasady obowiązujące wszystkich uczestników ruchu drogowego. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy poruszać się po rondzie, dlaczego nie wolno przejeżdżać rowerem przez przejście dla pieszych oraz jak prawidłowo reagować na polecenia policjanta kierującego ruchem drogowym.

Dzielnicowi tłumaczyli też najmłodszym jak ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jest używanie przez rowerzystów elementów odblaskowych oraz kasków ochronnych.

Wszyscy uczestnicy tych plenerowych zajęć wykazali się dużą wiedzą na temat ruchu drogowego, dlatego na zakończenie zostali obdarowani przez funkcjonariuszy słodkimi upominkami oraz odblaskami.

Fot. KMP w Kaliszu/SP nr 17