Bieg charytatywny - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bieg charytatywny

Data publikacji 18.09.2018

Policjanci aktywnie uczestniczyli w 4. PKO Biegu Charytatywnym w Kaliszu pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”, który rozegrano na Stadionie Miejskim. Pozytywne emocje towarzyszyły zawodnikom, którzy stanęli na linii startu w szczytnym celu, aby pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom w swoim rejonie. Podczas imprezy mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, przygotowali dla uczestników specjalne stoisko pełne atrakcji.

 

W dniu 15 września br. rozegrano 4. PKO Bieg Charytatywny pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Na 12 stadionach lekkoatletycznych na terenie całego kraju pojawili się miłośnicy biegania, którzy wystartowali w szczytnym celu, aby pomóc dzieciom.

Bieg ma nietypowy charakter. W tym przypadku istotą zawodów nie jest dotarcie do linii mety w jak najkrótszym czasie. PKO Bieg Charytatywny to bieg zespołowy. Zawodnicy tworzą pięcioosobowe drużyny, które mają dokładnie godzinę, aby pokonać jak najwięcej okrążeń. Aktywność biegaczy zostanie przeliczona na złotówki, a uzyskane w ten sposób pieniądze, trafią w formie posiłków do najbardziej potrzebujących dzieci.

Na kaliskim Stadionie Miejskim pojawiło się 345 biegaczy, wśród nich grupa funkcjonariuszy, zrzeszonych w Policyjnym Klubie Biegacza przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Łącznie dwóm policyjnym sztafetom udało się przebiec prawie 80 okrążeń.  W tym roku wszyscy zawodnicy, którzy pojawili się na Stadionie Miejskim w Kaliszu walczyli, aby pomóc podopiecznym DPS dla dzieci i młodzieży Niepełnosprawnej w Broniszewicach oraz Caritas Diecezji Kaliskiej. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, łącznie udało się przebiec 2556 okrążeń!

Podczas imprezy zawodnicy oraz kibice mogli odwiedzić policyjne stoisko przygotowane przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Zarówno najmłodsi jak i ich rodzice próbowali swoich sił, przymierzając ciężkie policyjne wyposażenie oraz alkogogle, które symulują pole widzenia osoby nietrzeźwej. Ogromną frajdę szczególnie dzieciom sprawiały pamiątkowe zdjęcia w policyjnych kaskach i kamizelkach, które każdy mógł przymierzyć by przez chwilę poczuć się policjantem.