Podsumowanie długiego weekendu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Podsumowanie długiego weekendu

Data publikacji 04.06.2018

Za nami kolejny długi weekend. Policjanci dołożyli wszelkich starań, aby w tych dniach zarówno mieszkańcy naszego regionu jak i turyści mogli czuć się bezpiecznie. Na terenie miasta i powiatu pojawiła się większa liczba patroli. Policjanci z drogówki objęli nadzorem te odcinki dróg, na których dochodzi do poważnych w skutkach zdarzeń. Co najistotniejsze, podczas minionego długiego weekendu nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

 

Aby podróżni mogli czuć się bezpiecznie podróżując drogami naszego regionu, na trasach pojawiła się większa liczba policyjnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy podróżujący samochodami korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach oraz, czy ilość osób zgodna jest z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Kontrolowano również trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.

Policjanci stanowczo reagowali na wykroczenia szczególnie niebezpieczne m.in. przekroczenia dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy nieprawidłowe wyprzedzanie. Niestety, pomimo surowych kar funkcjonariusze ciągle zatrzymują kierowców, którzy w rażący i niebezpieczny sposób łamią obowiązujące przepisy.

Pomimo wzmożonych kontroli oraz apeli o zachowanie rozwagi, przestrzeganie przepisów i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, nadal znajdują się osoby, które narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na utratę życia lub zdrowia. Podczas długiego weekendu mundurowi zatrzymali 4 kierowców, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Jedną z takich osób był 69-letni kierowca pojazdu maki Daewoo, którego zatrzymali do kontroli drogowej policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego kaliskiej komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że 69-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.