Kierowca z promilami - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Kierowca z promilami

Data publikacji 02.03.2018

Blisko promil alkoholu w organizmie miał 24-letni kierowca volkswagena golfa, którego zatrzymali do kontroli dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na dłuższy czas.

 

Wczoraj tuż przed godziną 13:00 kaliscy dzielnicowi zauważyli na ulicy Poznańskiej pojazd, którego kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy i co chwilę najeżdżał na podwójną linię ciągłą. Policjanci podejrzewali, że siedzący za kierownicą volkswagena mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Auto zostało zatrzymane do kontroli drogowej. 24-letniego mieszkańca powiatu pleszewskiego poddano badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że kierował pojazdem mając blisko promil alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. O tym na jak długo, zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.
 

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę na drodze. Każdy z nas powinien mieć świadomość, że życie ludzkie jest najcenniejsze. Lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa, brawura, przecenianie swoich umiejętności, alkohol jak również chęć zaimponowania innym, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii.