Nocna profilaktyka - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Nocna profilaktyka

Data publikacji 18.09.2020

Jednym z głównych priorytetów Policji jest działalność z zakresu edukacji, profilaktyki i prewencji wśród lokalnych mieszkańców. W tym roku kaliscy policjanci, przygotowali nietypowe przedsięwzięcie promujące bezpieczeństwo. Termin realizacji akcji nie jest przypadkowy. Dokładnie 19 września mija rok od czasu uroczystego otwarcia nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

 

Ze względu na pandemię i wprowadzone obostrzenia nie wszystkie przedsięwzięcia profilaktyczne realizowane cyklicznie przez kaliskich policjantów, mogły zostać przeprowadzone w 2020 roku. Dlatego, aby przypomnieć mieszkańcom Kalisza o bezpieczeństwie i przeciwdziałać zagrożeniom, przygotowaliśmy nietypowe przedsięwzięcie. 19 września wieczorem, elewacja budynku Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zostanie podświetlona w szczególny sposób. Jednym z elementów podświetlenia będą hasła, które mają przypominać mieszkańcom o tym, że też mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

Termin działań nie jest przypadkowy. Dokładnie 19 września 2019 roku odbyła się uroczystość otwarcia nowej siedziby KMP w Kaliszu.

Przypomnijmy budowa komendy została rozpoczęta w październiku 2017 roku. Została sfinansowana z Programu modernizacji Policji w kwocie 48 mln. zł. oraz z funduszy przekazanych przez samorząd Miasta Kalisza, który podarował na ten cel aż 10 mln. zł.