Aktualności

ROAD SAFETY DAYS – Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego

Data publikacji 16.09.2020

Niemal codziennie na drogach dochodzi do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Wyzwanie dla nas wszystkich to zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych… do ZERA! Do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach możemy przyczynić się wszyscy, stosując się do zasad i przepisów ruchu drogowego. Podczas kilkudniowej akcji ROAD SAFETY DAYS, specjalny komunikat pojawił się na tablicach świetlnych. Akcja ma przypomnieć kierowcom, o bezpieczeństwie na drogach.

Wzorem lat ubiegłych w dniach od 16 do 22 września br. we wszystkich europejskich krajach obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności, w ramach którego zaplanowano akcję pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). Akcja promuje „wizję zero”, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych.

Oprócz wzmożonej w tych dniach aktywności Policji na europejskich drogach, chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Po raz kolejny, w policyjne działania na drogach miasta i powiatu kaliskiego włączył się Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Podczas kilkudniowej akcji na tablicach świetlnych usytuowanych na drogach wjazdowych do Kalisza, pojawią się hasła i grafiki promujące bezpieczeństwo w ramach ROAD SAFETY DAYS. W ten sposób przedstawiciele Policji oraz MZDiK, chcieli, aby przesłanie akcji trafiło do jak największej liczby uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że lekceważenie przepisów oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz często kompletny brak wyobraźni związany m.in. z przekraczaniem dozwolonej prędkości prowadzi do wypadków drogowych, również tych najtragiczniejszych w skutkach.