Aktualności

Podsumowanie działań "Prędkość" na kaliskich drogach

Data publikacji 14.09.2020

Ogólnopolska akcja „Prędkość” za nami. W działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach włączyli się również funkcjonariusze z kaliskiej drogówki. Priorytetem tego typu akcji, jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych spowodowanych przez nadmierną prędkość. Dlatego też szczególnym nadzorem zostały objęte miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów i przekraczania dozwolonej prędkości m.in. na drogach krajowych, ale nie tylko.

 

Podczas działań na drogach pojawiła się większa liczba oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, również tych wyposażonych w wideorejestratory, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego szczególnym nadzorem objęli główne ciągi komunikacyjne naszego miasta i powiatu, sprawdzając czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. W trakcie akcji policjanci sprawdzali, stan techniczny pojazdów oraz kontrolowali, czy kierowcy i pasażerowie podczas jazdy mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

W trakcie jednodniowej akcji kaliscy policjanci skontrolowali blisko 90 pojazdów. Łącznie ujawnili 64 wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem dopuszczalnych limitów prędkości. Czterech kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Wszyscy oni będą mogli wsiąść za kierownicę dopiero za trzy miesiące.