Kolejne zabezpieczone dopalacze - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Kolejne zabezpieczone dopalacze

Data publikacji 01.09.2020

Ponad kilogram nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Podczas akcji zatrzymano 22-letniego mieszkańca Kalisza, któremu przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za to przestępstwo grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu od wielu lat podejmują działania skierowane przeciwko osobom handlującym środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Nowela ustaw o przeciwdziałaniu narkomanii oraz o Państwowej Inspekcji Sanitarnej zakłada penalizację posiadania tzw. dopalaczy. Za posiadanie ich znacznych ilości grozi do trzech lat więzienia, a za handel nimi nawet do 12 lat.

Kolejną partię niebezpiecznych dla zdrowia substancji zabezpieczyli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy. Policjanci mieli informację, że na terenie miasta może znajdować się punkt, w którym rozprowadzane są tzw. dopalacze. Trop doprowadził ich do jednego z mieszkań w centrum miasta. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad kilogram suszu roślinnego. Wstępne badanie zabezpieczonych środków testerem narkotykowym wykazało, że mogą one zawierać w swoim składzie substancje zabronione. Do sprawy został zatrzymany 22-letni mężczyzna.

Zabezpieczone substancje trafiły do policyjnego depozytu. Ich próbki zostaną przesłane do badań laboratoryjnych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 22-latkowi został przedstawiony zarzut określony w artykule 62b znowelizowanej Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie znacznych ilości nowych substancji psychoaktywnych. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

  • zdjęcie kolorowe, na zdjęciu zabezpieczone dopalacze
  • zdjęcie kolorowe, na zdjęciu zabezpieczone dopalacze