Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa

Data publikacji 28.08.2020

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu chętnie wspiera wszelkie inicjatywy, które policjanci podejmują na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Tym razem, Dyrektor Sławomir Chrzanowski spotkał się z Komendantem Miejskim Policji w Kaliszu insp. Dariuszem Bieńkiem, aby omówić szczegóły wspólnej akcji związanej z rozpoczęciem roku szkolnego.

Wakacje dobiegają końca. Uczniowie po długiej przerwie związanej z pandemią koronawirusa, wrócą wkrótce do szkół. Od 1 września, droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu dzieci i młodzieży. Najmłodsi docierają do szkoły różnymi sposobami - pieszo, rowerem, samochodem lub autobusem. Każdy sposób jest dobry pod warunkiem, że jest bezpieczny. Pierwsze tygodnie w szkole są zawsze bardzo szczególne. Dlatego Komenda Miejska Policji w Kaliszu wspólnie z WORD zaplanowała na 1 września akcję edukacyjną.

W rejonach szkół podstawowych, pojawią się dzielnicowi. Mundurowi wyposażeni w specjalne ulotki i odblaski przekazane przez WORD, będą przypominać szczególnie najmłodszym, o tym jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, w jakie elementy powinien być wyposażony rower oraz o tym, że nawet w mieście warto nosić odblaski.

Akcja będzie inauguracją, działań „Bezpieczna droga do szkoły”, realizowanych przez kaliskich policjantów w miesiącu wrześniu.

 

Wczoraj Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Ruchu Drogowego Sławomir Chrzanowski spotkał się z Komendantem Miejskim Policji w Kaliszu insp. Dariuszem Bieńkiem, aby omówić szczegóły przedsięwzięcia.