Aktualności

Wsiadł za kierownicę mając 3 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 05.08.2020

Skrajną nieodpowiedzialnością i całkowitym brakiem zdrowego rozsądku można nazwać zachowanie 56-letniego kierowy busa, który był sprawcą zdarzenia drogowego w miejscowości Wola Droszewska. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Dziś około godz. 13:00 kaliscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczył kierujący busem mężczyzna. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze ruchu drogowego, 56-letni kierowca dostawczego citroena stracił panowanie nad pojazdem, auto koziołkowało i ostatecznie przewróciło się na jezdnię.

Już podczas rozmowy kierowcą busa policjanci nabrali podejrzeń, że mężczyzna wcześniej pił alkohol. Badanie potwierdziło, ich przypuszczenia. Okazało się, że 56-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Jego nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii na drodze. Mieszkaniec powiatu kaliskiego straci uprawnienia do kierowania pojazdami. O tym na jak długo, zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący na drodze stanowi zagrożenie. Wszystkie osoby, które widzą, że osoba pijana chce wsiąść za kierownicę pojazdu powinny stanowczo zareagować. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców, którzy są często sprawcami kolizji oraz wypadków drogowych, również tych najtragiczniejszych w skutkach.