Zbiórka krwi z okazji Święta Policji - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Zbiórka krwi z okazji Święta Policji

Data publikacji 27.07.2020

W nietypowy sposób postanowili uczcić Święto Policji funkcjonariusze i pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. 27 lipca, na terenie jednostki zorganizowano zbiórkę krwi. Organizatorem akcji była Komenda Miejska Policji w Kaliszu oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Wszystkim osobom, które wsparły akcję bardzo serdecznie dziękujemy.

24 lipca przypada Święto Policji. Aby uczcić to wyjątkowe wydarzenie policjanci i pracownicy Policji postanowili zorganizować zbiórkę krwi. Specjalny autobus, będący mobilnym punktem poboru stanął w poniedziałek 27 lipca br. na placu przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu przy ul. Kordeckiego. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz, oddać próbkę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji personelu medycznego, można było już oddać ten bezcenny lek, który ratuje ludzie życie.

W akcji honorowej zbiórki krwi wzięło udział 26 osób. Tego jednego dnia, w mobilnym punkcie poboru krwi udało się zebrać blisko 10 litrów tego ratującego życie płynu.

Wszystkim osobom, które wsparły dzisiejszą akcję zbiórki krwi serdecznie dziękujemy. To wspaniała i godna pochwały postawa dzielenia się z drugim człowiekiem tym co mamy najcenniejsze. W okresie letnim, kiedy dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych, krew jest wyjątkowo potrzebna. Często w szpitalach brakuje, tego ratującego życie płynu, bo w tym okresie znacznie spada liczba dawców. To m.in. dlatego policjanci zrzeszeni w Klubie Honorowych Dawców Krwi, działającym przy KMP w Kaliszu postanowili zorganizować jedną ze zbiórek krwi, właśnie w okresie letnich wakacji.

Ładowanie odtwarzacza...