Motocyklisto bądź bezpieczny na drodze - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Motocyklisto bądź bezpieczny na drodze

Data publikacji 15.07.2020

Lato to czas, kiedy na drogach pojawia się większa liczba motocyklistów. Pamiętajmy jednak, że przyjemność jazdy musi łączyć się z bezpieczeństwem, ponieważ użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają najmniejszych szans.

Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie wypadek czy kolizja. Każdy, kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest często pochodną niebezpiecznych zachowań.

Apelujemy do kierujących samochodami oraz motocyklami o wzajemny szacunek na drodze. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne i innych. Traktowanie drogi jak toru wyścigowego może skończyć tragedią. Większość motocyklistów na naszych drogach to ludzie respektujący przepisy. Niestety zdarzają się i tacy, u których górę nad rozsądkiem bierze brawura i brak poszanowania dla bezpieczeństwa innych.

Ważne jest także zachowanie kierujących samochodami wobec motocyklistów. Nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu, bądź zmiana pas ruchu, nie upewniwszy się czy taki manewr można bezpiecznie wykonać, to jedne z głównych wykroczeń popełnianych przez kierowców samochodów. Osoby siedzące za kierownicą samochodów powinny pamiętać, że motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa jaki i oni. Trwa sezon motocyklowy, więc zanim wykonamy manewr, korzystajmy z lusterek w samochodzie, by upewnić się czy nie narazimy na niebezpieczeństwo kierującego jednośladem.

  • zdjęcie kolorowe, na zdjęciu policjanci ruchu drogowego podczas kontroli motocyklisty
  • zdjęcie kolorowe, na zdjęciu policjanci ruchu drogowego podczas kontroli motocyklisty
  • zdjęcie kolorowe, na zdjęciu policjanci ruchu drogowego podczas kontroli motocyklisty
Ładowanie odtwarzacza...