Z życia SEiR Policyjnych w Kaliszu

EMERYCI MUNDUROWI ZNÓW W „HARCÓWCE”

Zarząd Kaliskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych realizując swoje planowane działania w czerwcowy piątek zorganizował dla członków Stowarzyszenia emerytów i przyjaciół piknik integracyjny. Do „harcówki” nieopodal zalewu pod Kaliszem można było również dojechać autobusami miejskimi.

Do Kalisza zaprosiliśmy delegację emerytów i przyjaciół z Koła SEiRP w Gnieźnie, którzy przybyli w 17 osobowym składzie.

Przed przybyciem do harcówki pokazaliśmy gościom atrakcje Kalisza i okolic.

Frekwencja dopisała . Piknik cieszył się wyjątkowym powodzeniem. Gościliśmy się przy żurku , kiełbasie, bigosie, chlebie ze smalcem, ogórku kwaszonym i napojach.

Tańczyliśmy przy muzyce z lat 60, 70 i 80-tych. Do tańca przygrywała nam kapela „Dysonas”. Chętnych do tańca nie brakowało. Emeryci zapomnieli o trudach życia codziennego. Wspominali dawne czasy. Panująca atmosfera udzielała się wszystkim. Nic nie było w stanie zakłócić panującej miłej i sympatycznej atmosfery. Piknik pokazał, iż takie spotkania są nam potrzebne. Po organizacji pikniku widać iż, jego urządzanie wychodzi nam coraz sprawniej, a chętnych było tylu, iż musieliśmy dostawiać dodatkowe stoliki.

Goście z Gniezna byli zadowoleni z pobytu u nas, co wyrażali w swych wystąpieniach i zaprosili przedstawicieli naszego koła do rewizyty w Gnieźnie w lipcu.

Uważamy, że inicjatywa wspólnego spędzania chwil przedstawicieli zaprzyjaźnionych kół jest godna naśladowania i kontynuowania.

 

R. Wojciechowski