Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Data publikacji 21.10.2019

Tylko jednego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawa jazdy czterem kierowcom, którzy w sposób rażący przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Jak widać jeszcze nie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zdają sobie sprawę, że brawura za kierownicą oraz nadmierna prędkość, to główne przyczyny tragedii na drogach. Pamiętajmy, że sprzyjająca pogoda nie gwarantuje nam bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, dbając o bezpieczeństwo na drogach, codziennie kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W minioną sobotę tj. 19 października zatrzymali prawa jazdy czterem lekkomyślnym kierowcom, którzy w rażący sposób przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze namierzyli kierowców patrolując ulice nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Prawo jazdy straciła 21-letnia kobieta, podróżująca Peugotem, 26-letni mężczyzna kierujący samochodem marki BMW, 44-letni kierowca VW oraz 36-letni kierowca Mercedesa.

W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi nałożyli na kierujących mandaty oraz punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali we wszystkich czterech przypadkach dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami, które kierowcy będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań, odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni. Apelujemy więc o rozsądek przy „dodawaniu gazu”.