Z promilami i bez prawa jazdy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Z promilami i bez prawa jazdy

Data publikacji 11.10.2019

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca citroena zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Koźminku. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

Policjanci reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że po drogach naszego miasta i powiatu porusza się kierowca, znajdujący się pod wpływem alkoholu. Ostatnie z tego typu zgłoszeń zostało przyjęte przez Oficera Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, wczoraj w godzinach wieczorowych. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadący przed nim kierowca samochodu osobowego wykonuje nietypowe manewry. Mężczyzna wyraźnie nie dawał sobie rady z prowadzeniem pojazdu i utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.

Na miejsce został skierowany patrol z Komisariatu Policji w Koźminku. Funkcjonariusze zatrzymali citroena do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że siedzący za kierownica auta 58-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny mogło doprowadzić do tragedii na drodze.

Postawa osoby, która zareagowała i poinformowała Oficera Dyżurnego o całej sytuacji zasługuje na szczególne słowa podziękowania. To kolejny przykład braku akceptacji na przypadki łamania prawa przez nieodpowiedzialnych kierowców. Postawa którą zaprezentował świadek tego zdarzenia, zasługuje na słowa uznania i powinna stanowić wzór dla wszystkich.