Aktualności

Bieg o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

Data publikacji 07.10.2019

Po raz 39 biegacze zmierzyli się z dziesięciokilometrową trasą Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza. Kolejny raz w ramach tych zwodów funkcjonariusze Policji rywalizowali o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Wśród kobiet triumfowała Kinga Gierak z KPP w Kępnie. Najlepszym z mężczyzn okazał się funkcjonariusz z KWP w Poznaniu Aron Przybył.

Ogólnopolski bieg Uliczny Klaudiusza Ptolemeusza po raz pierwszy zorganizowano w 1981 roku. Od tego czasu corocznie pojawia się w kalendarzu imprez sportowych organizowanych na terenie Kalisza. Z roku na rok przyciąga do grodu nad Prosną coraz większą liczbę biegaczy, również tych zagranicznych. Na linii startu XXXIX Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza stanęło blisko tysiąc zawodników i zawodniczek.

Kolejny raz, w ramach tych cieszących się ogromną popularnością zawodów sportowych odbył się bieg o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Do zmagań o trofeum i nagrody rzeczowe na linii startu stawiło się kilkudziesięciu policjantów – biegaczy z całej Polski, którzy punktualnie o 12:00 wyruszyli na 10 kilometrową trasę.

Pierwszym policjantem, który przekroczył linię mety był Aron Przybył z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Funkcjonariusz ukończył bieg w bardzo dobrym czasie 35 minut i 50 sekund. Wśród kobiet triumfowała Kinga Gierak z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Policjantka ukończyła bieg w czasie 43 minut i 48 sekund.

Ostateczna klasyfikacja na podium wyglądała następująco:

Kobiety:

1. Kinga Gierak z KPP w Kępnie 0:43:48

2. Irena Nowak-Maślak z KMP w Kaliszu 0:51:24

3. Edyta Marciniak z KMP w Kaliszu 0:52:08

 

Mężczyźni:

1. Aron Przybył z KWP w Poznaniu 0:35:50

2. Wiktor Janiszewski z KPP Trzebnica 0:38:33

3. Bohdan Tułacz z KPP w Sieradzu 0:39:07

 

Puchary i nagrody dla najlepszych funkcjonariuszy w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu wręczył zawodnikom Pierwszy Zastępca Komendant Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Tadeusz Królikowski oraz Pani Damiana Łada z Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Fundatorem pucharów i nagród rzeczowych dla najlepszych policjantów byli: Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Komendant Miejski Policji w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Policji IPA.

Nad bezpieczeństwem biegaczy oraz organizacją ruchu drogowego podczas zawodów czuwali, wspólnie z innymi służbami mundurowymi, kaliscy policjanci. W zabezpieczenie trasy włączyli się również uczniowie z klas mundurowych.

Podczas imprezy nie zabrakło również policyjnego stoiska profilaktycznego, które chętnie odwiedzali zarówno najmłodsi, jak i ci trochę starsi mieszkańcy Kalisza.