Aktualności

100 kilometrów na 100. rocznicę powołania Policji Państwowej

Data publikacji 24.09.2019

Policyjny Klub Biegacza działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu był organizatorem biegu sztafetowego - „100 kilometrów na 100. rocznicę powołania Policji Państwowej”. Impreza, która odbyła się pod Honorowym Patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, była okazją do uczczenia 100. rocznicy powołania Policji Państwowej i poprzedziła uroczyste otwarcie nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

 

Bieg miał formę sztafety, której uczestnicy pokonywali odcinki - pętle o długości 5 km. W sumie biegacze pokonali 20 pętli, czyli symboliczne 100 km trasą: ul. Kordeckiego - Trasa Bursztynowa - Wał Piastowski. Jednocześnie jedną pętlę mogło pobiec 2, 3 lub 4 zawodników. Każdy z uczestników sam decydował - ile chce przebiec pętli, zgłaszając wcześniej swoje deklaracje organizatorom. Zmiany zawodników dokonywane były w tzw. „strefie zmian”, czyli w rejonie nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, przy ul. Kordeckiego 36. W imprezie wzięło udział 50 osób. Na starcie pojawili się nie tylko członkowie Policyjnego Klubu Biegacza działającego przy KMP w Kaliszu na czele z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. W. Goździelewskim oraz funkcjonariusze z Konina, Ostrowa Wlkp. i Błaszek, ale także mieszkańcy miasta i powiatu.

Zawodnicy pokonali 100 kilometrową sztafetę w 10 godzin i 13 minut.

Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu dla osoby, która pokonała najdłuższy dystans sztafety zdobył, z wynikiem 40 km Pan Zbigniew Juszczak. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, które powstały specjalnie na tę okazję.

 

Fot. E. Marciniak