Działania "NURD" - podsumowanie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Działania "NURD" - podsumowanie

Data publikacji 11.03.2019

Kaliscy policjanci, podobnie jak funkcjonariusze z całej Wielkopolski przeprowadzili trzydniowe działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez pieszych oraz przyglądali się bacznie zachowaniom kierowców wobec pieszych. W trakcie działań ujawniono ponad 200 wykroczeń popełnionych zarówno przez kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

W dniach od 6 do 8 marca br. na terenie całej Wielkopolski przeprowadzono działania pod nazwą „NURD – Zero Tolerancji”, które miały na celu ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń oraz poprawę świadomości kierowców i pieszych, dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Podczas trzydniowych działań kaliscy policjanci ujawnili 214 przypadków popełnienia wykroczeń przez pieszych i kierujących pojazdami. W przypadku pieszych najwięcej z nich dotyczyło przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, lub w nieprawidłowy sposób. Odnotowano również przypadki przekraczania prędkości jazdy w obrębie przejść dla pieszych przez kierujących pojazdami.

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na zagrożenie bezpieczeństwa pieszych na drodze jest ich widoczność dla kierujących pojazdami. Dlatego pamiętajmy, że podczas mgły, opadów deszczu lub śniegu, nasza widoczność jest bardzo ograniczona. W trosce o nasze życie i zdrowie nie zapominajmy o elementach odblaskowych, które w dużej mierze pozwolą nam uchronić się przed niebezpieczeństwem. Bądźmy widoczni na drodze, szanujmy swoje życie i zdrowie!