Policyjni "twardziele" - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Policyjni "twardziele"

Data publikacji 11.03.2019

W tym roku 44 uczestników wzięło udział w Spływie Twardzieli Rzeką Prosną im. Jana Pasia. Wśród nich było trzech funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, którzy w trudnych warunkach pogodowych zdecydowali się zmierzyć z własnymi słabościami. Organizatorem imprezy są Kaliski Klub Wodny Fala oraz Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski. Przedsięwzięcie patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski.

Kilka minut po godzinie 11:00 w sobotę, 9 marca uczestnicy „spływu twardzieli” weszli do rzeki Prosny w rejonie mostu kolejowego w Piwonicach. Na starcie zameldowali się zawodnicy z całej Polski, którzy chcieli zmierzyć się nie tylko z naturą, ale także z własnymi słabościami. Co roku w zawodach uczestniczą również kobiety, w tym roku w spływie uczestniczyły trzy panie. Oczywiście wśród prawdziwych twardzieli nie mogło zabraknąć kaliskich funkcjonariuszy. Komendę Miejską Policji w Kaliszu reprezentowali mł. asp. Piotr Tann, st. sierż. Bartłomiej Młynarczyk oraz st. sierż. Szymon Włodarz

Amatorzy nurkowania mieli do pokonania blisko czterokilometrowy odcinek, lodowatej o tej porze roku rzeki, ubrani jedynie w tzw. mokre skafandry, które tylko częściowo chroniły ich przed zimną wodą. Linia mety została wyznaczona przy kaliskim teatrze, gdzie na uczestników imprezy czekali kibice oraz ciepły posiłek.

Najszybciej trasę XIII Spływu Twardzieli Rzeką Prosną im. Jana Pasia pokonał Adam Grzybowski, który cały dystans pokonał w 55 minut. Jednak nie miejsce było tu najważniejsze, sukcesem był sam fakt ukończenia trasy i pokonania własnych słabości i barier.

Warto podkreślić, że mł. asp. Piotr Tann jest jedynym uczestnikiem, który brał udział we wszystkich edycjach imprezy. W tym roku, towarzyszyła mu córka Eliza, która przebrana za pirata płynęła na specjalnie przygotowanym pontonie, holowanym przez tatę.

 

  • Zdjęcie kolorowe. Troje płetwonurków w piankach do nurkowania szykuje się do startu w spływie
  • Zdjęcie kolorowe. Dwóch płetwonurków z numerami startowymi 130 i138, w piankach do nurkowania pozuje do zdjęcia.
  • Zdjęcie kolorowe. Grupa kilkudziesięciu płetwonurków w rzece
  • Zdjęcie kolorowe. Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski gratuluje płetwonurkowi, który uczestniczył w Spływie Twardzieli Rzeką Prosną.
  • Zdjęcie kolorowe. Ponton na którym siedzi dziecko przebrane za pirata. Ponton holowany jest przez płetwonurka. W tle łódka ochotniczej straży pożarnej
  • Zdjęcie kolorowe. Twarz dziewczynki ubranej w piracką czapkę i biało granatową koszulkę w paski. W tle płetwonurek w piance do nurkowania.
  • Zdjęcie kolorowe. Mężczyzna w piance do nurkowania trzyma w prawej dłoni płetwy. Przed nim stoi dziecko ubrane w strój pirata.Obok nich dwie kobiety, które przyglądają się dziecku.
  • Zdjęcie kolorowe. Płetwonurek, który ukończył spływ ubrany w piankę. Po lewej stronie kobieta z dzieckiem, po prawej fragment karetki.
  • Zdjęcie kolorowe. Mężczyzna ubrany w piankę do nurkowania, który przed chwilą wyszedł z wody i usiadł na schodach.