Trwa akcja "PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI" - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Trwa akcja "PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI"

Data publikacji 11.02.2019

W dniach od 11 do 15 lutego wielkopolscy policjanci przeprowadzą kolejną edycję działań „PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”. Policjanci będą nieugięci wobec osób łamiących przepisy prawa ruchu drogowego. Pamiętajmy, że stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, może znacząco wpłynąć na redukcję liczby kolizji i wypadków drogowych, w tym również tych najtragiczniejszych w skutkach.

 

Zima to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. O tej porze roku kierowcy jeżdżą wolniej i bardziej uważają na drodze. Niestety zdarzają się również osoby, które przeceniają swoje umiejętności za nic mając bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Na ich „wyczyny” za kierownicą nie pozostają obojętni kaliscy policjanci, którzy codziennie patrolują drogi na terenie miasta i powiatu kaliskiego.

Niestety na wielkopolskich drogach wciąż dochodzi do wypadków, w których giną ludzie. W związku z tym, istnieje konieczność powtarzania wielokrotnie podejmowanych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego od dziś, policjanci z garnizonu wielkopolskiego prowadzą akcję „Prędkość - ZERO TOLERANCJI”.

Podczas działań policjanci będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet najmniejsze przekraczanie przepisów w tym zakresie. Pamiętajmy, że każde dodatkowe 10km/h więcej na liczniku, to wydłużona droga hamowania i mniej czasu na podjęcie skutecznego manewru w sytuacji zagrożenia.

Podczas pięciu dni działań kierowcy na terenie całej Wielkopolski mogą się spodziewać częstych kontroli prędkości. Na drogach pojawi się większa liczba oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, również tych wyposażonych w wideorejestratory, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi.

Policjanci będą również realizować tzw. kaskadowy pomiarów prędkości. Oznacza to, że na stosunkowo niewielkim odcinku trasy, będziemy mogli spotkać kilka patroli. Jeżeli zdarzy się nam przekroczyć dozwoloną prędkość lub popełnić inne wykroczenie, a pierwsza kontrola i ewentualny mandat niczego nie zmienią, to kierowca musi liczyć się z kolejnymi kontrolami i punktami karnymi.


 

JAKI MANDAT ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚĆ?