Trwa akcja NURD - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa akcja NURD

Data publikacji 17.01.2019

Przez dwa dni na terenie województwa wielkopolskiego będą prowadzone działania „NURD”, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Pomimo licznych apeli o bezpieczną i rozważną jazdę, uczestnicy ruchu drogowego, nadal popełniają wiele wykroczeń i przestępstw drogowych, które mogą mieć tragiczne skutki.

 

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością, piesi i rowerzyści praktycznie nie mają szans na przeżycie.

Stróże prawa podczas prowadzonej akcji „NURD” będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też będą bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad i przepisów ruchu drogowego. Uwaga mundurowych zwrócona będzie szczególnie na miejsca niebezpieczne, w których dochodzi do potrąceń pieszych.

W akcję włączyli się również funkcjonariusze z kaliskiej drogówki. Mundurowi będą monitorować skrzyżowania, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe i główne ciągi komunikacyjne. Celem dwudniowych działań jest wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań zarówno pieszych, jak i kierujących.

Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność oraz stosowanie się do obowiązujących zasad i przepisów.

Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych!