Trwa akcja NURD - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Trwa akcja NURD

Data publikacji 17.01.2019

Przez dwa dni na terenie województwa wielkopolskiego będą prowadzone działania „NURD”, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Pomimo licznych apeli o bezpieczną i rozważną jazdę, uczestnicy ruchu drogowego, nadal popełniają wiele wykroczeń i przestępstw drogowych, które mogą mieć tragiczne skutki.

 

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością, piesi i rowerzyści praktycznie nie mają szans na przeżycie.

Stróże prawa podczas prowadzonej akcji „NURD” będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też będą bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad i przepisów ruchu drogowego. Uwaga mundurowych zwrócona będzie szczególnie na miejsca niebezpieczne, w których dochodzi do potrąceń pieszych.

W akcję włączyli się również funkcjonariusze z kaliskiej drogówki. Mundurowi będą monitorować skrzyżowania, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe i główne ciągi komunikacyjne. Celem dwudniowych działań jest wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań zarówno pieszych, jak i kierujących.

Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność oraz stosowanie się do obowiązujących zasad i przepisów.

Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych!