Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa

Data publikacji 21.09.2018

Dziś na drogach miasta i powiatu kaliskiego rozpoczęła się policyjna akcja „Trzeźwość”. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W ideę promowania bezpieczeństwa na drogach włączył się również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

 

Sytuacje na drogach pokazują, że apele o trzeźwość podczas prowadzenia pojazdów są w dalszym ciągu ignorowane. Policjanci wciąż ujawniają osoby, które w tej materii często i licznie łamią prawo. Jednak aby bezpieczeństwo na drodze było pełne, oprócz policyjnych działań niezbędne jest respektowanie prawa przez samych kierujących. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu w okresie od stycznia do końca sierpnia tego roku zatrzymali 284 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Aż 192 z nich odpowie za przestępstwo określone w art. 178a Kodeksu Karnego.

W celu poprawy stanu bezpieczeństwa na naszych drogach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu wspomagani przez funkcjonariuszy innych pionów prowadzą na terenie miasta i powiatu działania skierowane przeciwko nietrzeźwym kierującym. Podczas działań kaliscy policjanci wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru stanu trzeźwości, aby skontrolować maksymalną liczbę kierowców. Zatem w najbliższy weekend podróżujący naszymi drogami spodziewać się mogą wzmożonej liczby patroli oraz policyjnych kontroli.

Po raz kolejny w policyjne działania włączył się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. WORD przekazał kaliskim funkcjonariuszom jednorazowe alkotesty, które podczas policyjnych akcji trafią do rąk wzorowych uczestników ruchu drogowego.

Policyjna akcja „Trzeźwość” zakończy się w poniedziałek 24 września br. tzw. „trzeźwym porankiem”.