Stracili prawa jazdy podczas akcji "Prędkość" - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawa jazdy podczas akcji "Prędkość"

Data publikacji 13.09.2018

Wczoraj na drogach całego kraju prowadzona była policyjna akcja „Prędkość”, której głównym celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności egzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonych limitów prędkości. Podczas akcji funkcjonariusze z kaliskiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania, aż trzem lekkomyślnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy w sposób rażący przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

 

Nadmierna prędkość oraz niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedne z najczęstszych przyczyn poważnych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego też, podczas działań „Prędkość” szczególnym nadzorem zostały objęte miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów i przekraczania dozwolonej prędkości. Policyjne patrole monitorowały sytuację na drogach krajowych i wojewódzkich, ale nie tylko. Podczas działań wykorzystano wszystkie możliwe urządzenia techniczne, jakimi dysponują funkcjonariusze. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości. Lokalizacja punktów pomiaru prędkości często ulegała zmianie, a miejsca dokonywanych kontroli były wynikiem bieżących analiz stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Niestety również tego dnia na drogach pojawili się kierowcy kierowcy, którzy za nic mieli bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kaliscy policjanci ujawnili blisko 130 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Trzech kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym, straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo na każdego z nich policjanci nałożyli mandat oraz punkty karne.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni kaliscy policjanci zatrzymali łącznie pięć dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami, w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowcy będą mogli je odzyskać dopiero za 3 miesiące.

 

Do podróżujących naszymi drogami apelujemy o rozwagę i ostrożność. Nie przeceniajmy swoich umiejętności, szczególnie jeśli nie czujemy się zbyt pewnie za kierownicą. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów, szczególnie dotyczących ograniczeniach prędkości na drodze. Bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych, zachowajmy więc rozwagę, by bezpiecznie dotrzeć do celu.

AJW