Dzielnicowi na festynie rodzinnym - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi na festynie rodzinnym

Data publikacji 11.09.2018

Zakończenie lata to czas organizowania różnego rodzaju imprez plenerowych związanych z pożegnaniem wakacji. Do udziału w tego typu przedsięwzięciach zapraszani są również kaliscy policjanci. Ostatnia z tego typu imprez miała miejsce na terenie Opatówka. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Opatówku wykorzystali okazję do spotkania się z mieszkańcami, szczególnie tymi najmłodszymi.

 

Na uczestników rodzinnego festynu czekało wiele atrakcji. Jedną z nich była wizyta policjantów.

Niezmiennie podczas tego typu imprez największym zainteresowaniem cieszą się policyjne motocykle i radiowozy. Zarówno dorośli, jak i dzieci chętnie zasiadają za sterami policyjnych pojazdów, pytając o przeróżne szczegóły dotyczące np. używania sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.

Stróże prawa opowiadali najmłodszym jak wygląda ich praca oraz pokazywali policyjny sprzęt. W tym przypadku zarówno chłopców jak i dziewczynki interesowało dosłownie wszystko - kamizelki odblaskowe, mundury, wszelkiego rodzaju ochraniacze, tarcze oraz hełmy. Chętne dzieci mogły przymierzyć elementy policyjnego mundurowania i poczuć się przez chwilę jak prawdziwi stróże prawa.

W spotkaniu wziął udział także przewodnik psa służbowego z kaliskiej komendy wraz ze swym czworonożnym podopiecznym - Pokerem. Policjant odpowiadał na wszystkie pytania związane z tresurą psów policyjnych, codzienną służbą i opieką nad swoim czworonożnym partnerem.

W tego typu spotkaniach policjantów z dziećmi chodzi nie tylko o kolejną dawkę informacji związanych z bezpieczeństwem najmłodszych, ale również o wspólnie spędzony czas oraz budowanie zaufania do funkcjonariuszy służb mundurowych. Stróże prawa chcą, aby dzieci nie bały się policjantów i w przypadku, gdy zaistnieje taka konieczność korzystały z ich pomocy.

 

AJW