Prędkość - Zero Tolerancji - podsumowanie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Prędkość - Zero Tolerancji - podsumowanie

Data publikacji 09.07.2018

W ramach akcji "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji", na wielkopolskich drogach, policjanci przeprowadzili działania w celu egzekwowania przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Przypomniano kierowcom o zagrożeniach wynikających z nadmiernej prędkości, która jest najczęstszą przyczyna wypadków.

 

8 lipca br. odbyła się akcja "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji", w której policjanci z całej Wielkopolski prowadzili wzmożone kontrole pod kątem bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości na drodze. Celem tych działań było przypomnienie kierowcom o tym, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze i do obowiązujących ograniczeń.

Podczas działań funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu skontrolowali blisko 90 pojazdów, ujawnili 68 wykroczeń. W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości mandatami zostało ukaranych 61 kierujących. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy, z uwagi na rażące przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h. Policjanci zatrzymali również 2 dowody rejestracyjne m.in. w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów.


Statystyki pokazują że pomimo wielokrotnych policyjnych apeli skierowanych do kierowców dotyczących rozwagi i trzeźwości umysłu za kierownicą, nadal na drodze znajdują się osoby, które świadomie łamią obowiązujące przepisy, narażając tym samym siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

MŚ/AJW