Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty

Data publikacji 05.07.2018

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na ulicy Majkowskiej w Kaliszu. W wyniku zderzenia z samochodem osobowym marki Renault Megane Scenic – 87 letni rowerzysta na skutek odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło po godz. 20.00 w środę 4 lipca br. w Kaliszu przy ul. Majkowskiej. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z kaliskiej drogówki wstępnie ustalili, że kierujący rowerem 87 letni mężczyzna wjechał na oznakowane przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Renault Megane Scenic, którym kierował 35-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. W wyniku zdarzenia rowerzysta na skutek doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Wstępne badanie wykazało, że kierowca samochodu osobowego był trzeźwy. Od mężczyzny została również pobrana krew do dalszych badań.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu, będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności oraz przebieg tego tragicznego zdarzenia.

 

 

 

 

MR