Na festynach o bezpieczeństwie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Na festynach o bezpieczeństwie

Data publikacji 11.06.2018

Maj i czerwiec, to miesiące, kiedy często przez szkoły i rady osiedli organizowane są różnego rodzaju imprezy plenerowe – festyny, pikniki czy też majówki. Kaliscy policjanci, a szczególnie dzielinicowi aktywnie uczestniczą w tego typu przedsięwzięciach, ponieważ są one doskonałą okazją do spotkania się z mieszkańcami i przekazania istotnych informacji na temat prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach zagrażających naszemu bezpieczeństwu.

 

Liczni goście odwiedzający stanowisko policyjne korzystają z przygotowanych przez funkcjonariuszy atrakcji. Mundurowi podczas tego rodzaju imprez prowadzą pogadanki dotyczące obowiązkowego wyposażenie roweru oraz bezpiecznej jazdy jednośladem. Zachęcają również do oznakowania swojego sprzętu jak również do korzystania z elementów odblaskowych podczas wycieczek rowerowych. Dzięki nim podróżujący jednośladem są lepiej widoczni na drodze i łatwiej im uniknąć niebezpiecznych zdarzeń. Ponadto funkcjonariusze prezentują zainteresowanym policyjne pojazdy, za sterami których chętnie zasiadają dziecięce patrole.

Niezmiennie w trakcie festynów największym zainteresowaniem wśród milusińskich cieszą się policyjne motocykle. Zarówno najmłodsi jak i ich rodzice próbują swoich sił, przymierzając również ciężkie policyjne wyposażenie oraz alkogoogle, które symulują pole widzenia osoby nietrzeźwej. Ogromną frajdę szczególnie dzieciom sprawiały pamiątkowe zdjęcia w policyjnych kaskach i kamizelkach, które każdy mógł przymierzyć by przez chwilę poczuć się policjantem.

Oczywiście jedną z głównych atrakcji spotkań z dziećmi są „czworonożni funkcjonariusze”. Przewodnicy psów służbowych specjalnie dla uczestników przygotowują pokazy tresury policyjnych psów oraz opowiadają dzieciom na czym polega ich praca.

Podczas tego typu festynów policjanci przypominają dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas codziennych zabaw, tym bardziej, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Kaliscy mundurowi promują również akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, której głównym celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć.