Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie z dziećmi w miasteczku ruchu drogowego

Data publikacji 25.04.2018

Wczoraj dzielnicowi III rewiru zorganizowali spotkanie w miasteczku ruchu drogowego w ramach realizowanego od marca br. programu informacyjno-edukacyjnego - „Dzielnicowy – mój przyjaciel”. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków z terenu miasta Kalisza. Jego celem jest pogłębienie wiedzy dzieci na temat ich bezpieczeństwa w różnych sytuacjach z jakimi mogą mieć do czynienia na co dzień.

Dzielnicowy jako policjant „pierwszego kontaktu” nie tylko prowadzi rozpoznanie swojego rejonu służbowego, ale także realizuje zadania z zakresu profilaktyki społecznej. Policjanci III rewiru realizują program „ Dzielnicowy – mój przyjaciel”, który zakłada wypracowanie u dzieci prawidłowych nawyków i wzorców zachowań oraz przekazanie jak największej ilości informacji, które pozwolą bezpiecznie funkcjonować dziecku w dzisiejszym świecie.

W ramach programu zaplanowane zostały działania mające na celu podniesienie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa dzieci w trakcie drogi do szkoły i powrotu do domu, kontaktów z osobami nieznajomymi, bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, szczególnie w rejonie akwenów wodnych, obchodzenia się ze zwierzętami. Dzielnicowi promować będą również aktywny wypoczynek oraz zdrowy tryb życia i współzawodnictwa.

Wczoraj w miasteczku ruchu drogowego w ramach omawianego programu odbyło się spotkanie związane z edukacją dzieci z zakresu ruchu drogowego. W przedsięwzięciu brali udział uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej nr 9 w Kaliszu. W przedsięwzięciu uczestniczył również przedstawiciel Działu Szkoleń Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – Arkadiusz Muskała, który wytłumaczył dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego oraz przepisy regulujące poruszanie się po drodze jako pieszy oraz rowerzysta. Omówiono również rodzaje oraz znaczenie poszczególnych znaków drogowych, a także wskazano jak powinno wyglądać obowiązkowe wyposażenie roweru.

Po zajęciach teoretycznych uczestnicy mogli zweryfikować zdobytą wiedzę w praktyce. Uczniowie mieli do pokonania tor, po którym zobowiązani byli poruszać się zgodnie z przepisami obowiązującymi rowerzystów. Podczas wykonywania zadania liczyła się precyzja, koncentracja oraz umiejętność utrzymania równowagi jak również opanowanie stresu.

Każdy uczestnik otrzymał odblaski na rower przekazane przez WORD, policjanci natomiast nagrodzili dzieci słodyczami za wspaniałą współpracę i zaangażowanie w wykonywane zadania.

Powrót na górę strony