Wiosenny bieg - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Wiosenny bieg

Data publikacji 13.03.2018

Policyjny Klub Biegacza działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu oraz miasto Kalisz byli organizatorami I Biegu Wiosennego "Smerfna Piątka". Na starcie biegu stanęło blisko dwustu zawodników, którzy rywalizowali na 5 kilometrowej trasie. Wśród uczestników nie zabrakło również kaliskich policjantów z mł. insp. Witoldem Goździelewskim Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu, na czele.

 

Wiosenna aura sprzyjała zawodnikom, którzy w niedzielę 11 marca br. pojawili się w Parku Miejskim, aby wziąć udział w I Biegu Wiosennym "Smerfna Piątka". Sprzyjająca pogoda sprawiła, że na starcie stanęli nie tylko doświadczeni biegacze, ale również całe rodziny, które chciały wspólnie, aktywnie spędzić czas wolny. Wszyscy mieli do pokonania 5 kilometrowy dystans, wiodący ulicami miasta.

Głównym celem biegu było propagowanie aktywnego stylu życia, a także promowanie sportu jako profilaktyki i alternatywy dla uzależnień. Pokonanie trasy dla nikogo nie było problemem. W biegu nie liczyło się miejsce, jakie zajmie uczestnik, rywalizacja, ani czas w jakim pokona się wyznaczony dystans. Najważniejsza była dobra zabawa i wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu.

Blisko dwustu biegaczy przekroczyło linie mety, wśród nich liczna grupa kaliskich policjantów. Pierwsi zawodnicy przybiegli na metę już po niecałych 20 minutach.

Puchary z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu insp. Dariusza Bieńka, Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Witolda Goździelewskiego oraz Pani Karoliny Pawliczak, odebrali:

 

Klasyfikacja „Open”:


Mężczyźni:
1. Konrad Pawlak (17:15)
2. Aleksandr Kazimirow (18:15)
3. Marcin Andrzejewski (18:57)
 

Kobiety:
1. Olga Kazimirowa (20:22)
2. Klaudia Antkowiak -12 lat (22:36)
3. Weronika Wodiczko (22:59)

 

Najmłodszy zawodnik/zawodniczka - Julia Górska -9 lat
Najstarszy zawodnik/zawodniczka - Tadeusz Tomeczek - 69 lat
Najoryginalniejsze przebranie – "Smerf Osiłek" Adrian Zacher

 

 

AJW/ Fot. E.Marciniak