Zapraszamy do udziału w akcji "SpoKREWnieni" - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Zapraszamy do udziału w akcji "SpoKREWnieni"

Data publikacji 20.03.2018

Komenda Miejska Policji w Kaliszu wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu organizuje zbiórkę krwi pod hasłem „SpoKREWnieni służbą”. Ogólnopolska akcja, została zorganizowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Jej głównym celem jest zbiórka krwi dla chorych i ofiar wypadków. Akcja odbędzie się 24 marca 2018r. w godzinach od 9:00 do 13.00 na terenie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

 

Akcja związana jest z dniem 1 marca, w którym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski. Poprzez oddanie krwi wszystkim potrzebującym (chorym oraz ofiarom wypadków) oddajemy hołd Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Do udziału w akcji zapraszamy nie tylko funkcjonariuszy i pracowników Policji oraz Straży Pożarnej, ale równeiż członków ich rodzin, ale także wszystkie osoby, które chcą wspomóc ten szczytny cel. Zbiórka krwi odbędzie się 24 marca 2018 r. (sobota) w godz. 9:00-13:00 przed budynkiem Komendy Miejskiej P olicji w Kaliszu, ul. Jasna 1 , gdzie zostanie podstawiony specjalny autobus przeznaczony do organizowania zbiórek krwi poza centrami krwiodawstwa.