Kolejne nielegalne papierosy nie trafią na rynek - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Kolejne nielegalne papierosy nie trafią na rynek

Data publikacji 27.02.2018

Ponad 200 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zabezpieczyli policjanci operacyjni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Kontrabanda przechowywana była w pomieszczeniach gospodarczych, na terenie gminy Koźminek. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to skarb państwa straciłby blisko 200 tysięcy złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszały dwie osoby.

Kaliscy policjanci na bieżąco sprawdzają informacje na temat wprowadzania do obrotu towarów, które nie posiadają polskich znaków skarbowych akcyzy. 19 lutego br. wspólne działania funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Komisariatu Policji w Koźminku doprowadziły do zabezpieczenia ponad 215 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Towary, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy, zabezpieczono w pomieszczeniach gospodarczych na terenie jednej z posesji w gminie Koźminek.

Zarzuty w tej sprawie usłyszały dwie osoby – 40-letnia kobieta oraz 49-letni mężczyzna. Oboje to mieszkańcy Kalisza.

Na podstawie wyliczeń ustalono, że wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego sięga blisko 200 tys. złotych.

 

Obecnie policjanci ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych wyrobów tytoniowych.