Kolejne nielegalne papierosy nie trafią na rynek - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Kolejne nielegalne papierosy nie trafią na rynek

Ponad 200 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zabezpieczyli policjanci operacyjni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Kontrabanda przechowywana była w pomieszczeniach gospodarczych, na terenie gminy Koźminek. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to skarb państwa straciłby blisko 200 tysięcy złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszały dwie osoby.

Kaliscy policjanci na bieżąco sprawdzają informacje na temat wprowadzania do obrotu towarów, które nie posiadają polskich znaków skarbowych akcyzy. 19 lutego br. wspólne działania funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Komisariatu Policji w Koźminku doprowadziły do zabezpieczenia ponad 215 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Towary, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy, zabezpieczono w pomieszczeniach gospodarczych na terenie jednej z posesji w gminie Koźminek.

Zarzuty w tej sprawie usłyszały dwie osoby – 40-letnia kobieta oraz 49-letni mężczyzna. Oboje to mieszkańcy Kalisza.

Na podstawie wyliczeń ustalono, że wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego sięga blisko 200 tys. złotych.

 

Obecnie policjanci ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych wyrobów tytoniowych.