Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 12 - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 12

Data publikacji 09.01.2018

Przez kilka godzin policjanci i inne służby pracowały przy usuwaniu skutków tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło na trasie Kalisz-Sieradz. W wyniku zderzenia pojazdu ciężarowego i osobowego jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 8 stycznia br. przed godziną 13:00 na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Marchwacz. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem marki Mitsubishi Colt, 38-letnia mieszkanka Kalisza, podjęła manewr wyprzedzania osobowego mercedesa. Kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem ciężarowym. Kierująca mitsubishi kobieta, w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. Kierowca ciężarówki oraz kierująca mercedesem kobieta nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Droga krajowa była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Policjanci drogówki wykonali szczegółowe oględziny miejsca, w którym doszło do tragicznego wypadku. Ustalili również świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Sporządzona przez funkcjonariuszy dokumentacja pomoże ustalić szczegółowy przebieg i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną i ostrożną jazdę!