Podsumowanie działań „Boże Narodzenie 2017” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Podsumowanie działań „Boże Narodzenie 2017”

Data publikacji 27.12.2017

2 wypadki drogowe oraz 25 kolizji - to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie miasta i powiatu kaliskiego podczas prowadzonych działań „Boże Narodzenie 2017”. Podczas pięciodniowych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kaliskich policjantów wspierali funkcjonariusze Straży Granicznej.

Od piątku 22 grudnia kaliscy policjanci prowadzili działania związane ze świątecznym weekendem. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miast i głównych ciągach komunikacyjnych. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia dzieci.

Podczas pięciu dni prowadzonych działań funkcjonariusze odnotowali łącznie 25 kolizji, których większa część sprawców została ukarana grzywną w drodze mandatu karnego. Na drogach doszło również do dwóch wypadków podczas, których ranne zostały 2 osoby.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, każdego dnia prowadzili kontrole trzeźwości na drogach naszego miasta i powiatu. Policjanci podejmując tego typu działania chcą wyeliminować z dróg osoby, które mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla samych siebie, ale też dla innych uczestników dróg. Tak było również podczas działań „Boże Narodzenie 2017”. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili, 10 kierowców którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu. Jedną z niechlubnych rekordzistek, była kierująca fiatem 26-latka. Kaliszanka w nocy, 25 grudnia jadąc ul Al. Wojska Polskiego nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała na chodnik i uszkodziła latarnie uliczną. Policjanci z ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Okazało się, że kobieta miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Przed nami Sylwester i Nowy Rok. W tym okresie wielu z nas będzie podróżowało. Wybierając się w podróż zadbajmy o to, żeby ten radosny czas końca roku był okresem zabawy, radości, uśmiechu oraz wypoczynku i nie został przerwany drogową tragedią.