Katastrofa w ruchu lądowym - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Katastrofa w ruchu lądowym

Data publikacji 21.12.2017

Dyżurny został powiadomiony telefonicznie o wypadku drogowym z udziałem dwóch pojazdów, w których łącznie znajdowało się 14 osób poszkodowanych. Na miejsce natychmiast przyjechały służby ratownicze, które niezwłocznie przystąpiły do działań.

We wtorek na terenie obiektów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu odbyły się wspólne ćwiczenia taktyczno – bojowe służb ratowniczych, dotyczące usuwania skutków katastrofy w ruchu lądowym, powstałej w czasie zimowych anomalii pogodowych.
Przyjęte założenie przewidywało wypadek drogowy z udziałem dwóch pojazdów, w których znajdowało się łącznie 14 osób poszkodowanych. W jednym z pojazdów przewożony był pojemnik z nieznaną substancją. Dodatkowo przyjęto, że na miejscu zdarzenia panują trude warunki atmosferyczne, między innymi intensywne opady śniegu, oblodzenie i temp. około - 10
oC, co bezpośrednio skutkowało utrudnieniami z dotarciem na miejsce akcji.

 

Tego typu ćwiczenia mają na celu sprawdzenie działania służb ratunkowych w sytuacjach zagrożenia oraz doskonalenie algorytmu postępowania służby dyżurnej KMP w Kaliszu. Działania przebiegły sprawnie i pokazały, że wszystkie służby biorące udział w akcji potrafią szybko reagować oraz zabezpieczyć teren. Mimo, iż była to tylko symulacja zdarzenia wszyscy, profesjonalnie wykonywali swoje obowiązki.

Na zakończenie uczestnicy ćwiczeń spotkali się, aby krótko omówić i podsumować poszczególne działania.