IV Kaliski Mikołajkowy Bieg po Zdrowie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

IV Kaliski Mikołajkowy Bieg po Zdrowie

Data publikacji 11.12.2017

Ponad 150 biegaczy, amatorów Nordic Walkingu oraz miłośników jednośladów stanęło na linii startu „IV Mikołajowego Kaliskiego Biegu po Zdrowie", którego hasło przewodnie brzmiało „Biegnij z nami nie z uzależnieniami”. Ta cykliczna, sportowa impreza, to wspólna inicjatywa Miasta Kalisz, Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu, mająca na celu propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

Sprzyjająca pogoda sprawiła, że na starcie stanęli nie tylko doświadczeni biegacze, ale również całe rodziny, które chciały wspólnie, aktywnie spędzić czas wolny. Głównym celem biegu było propagowanie aktywnego stylu życia, a także promowanie sportu jako profilaktyki i alternatywy dla uzależnień. Pokonanie czterokilometrowej trasy dla nikogo nie było problemem. W biegu nie liczyło się miejsce, jakie zajmie uczestnik, rywalizacja, ani czas w jakim pokona się wyznaczony dystans. Najważniejsza była dobra zabawa i wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu.

„Złote” medale z rąk Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego, Wiceprezydent Miasta Kalisza Karoliny Pawliczak oraz Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu – mł. insp. Witolda Goździelewskiego odebrali wszyscy uczestnicy „IV Kaliskiego Biegu po Zdrowie".

Dla pierwszej na mecie kobiety oraz dla pierwszego mężczyzny przygotowane zostały puchary. Na każdego uczestnika po przekroczeniu linii mety czekał również ciepły posiłek. Największymi brawami zostali nagrodzeni najmłodsi uczestnicy, którzy dzielnie pokonali wraz z opiekunami całą trasę, w tym trzy letni Grześ.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i już zapraszamy na kolejny wiosenny bieg.