Z wizytą w przedszkolu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 21.11.2017

Czym na co dzień zajmują się policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc oraz jak prawidłowo zachować się na drodze - to treści, które poznały dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Kaliszu. Przedszkolaki mogły również obejrzeć z bliska jak wygląda policyjny sprzęt używany przez kaliskich stróżów prawa.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej KMP w Kaliszu, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów.

Funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Tym razem miejscem policyjnej edukacji było przedszkole zlokalizowane w Zespole Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Kaliszu. W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki różnych grup wiekowych.

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami nieznajomymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjantki wyjaśniły też maluchom jak należy bezpiecznie podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko chciało obejrzeć z bliska kajdanki, tarczę służącą do zatrzymywania pojazdów, a także przymierzyć policyjną czapkę. Było to bardzo udane spotkanie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania pamiątkowe zdjęcie.