Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Asy Bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Dziś Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

  Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, który dla całej społeczności międzynarodowej jest wyrazem pamięci o wszystkich zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, a także ich najbliższych. Ten dzień jest również okazją do podejmowania wielu przedsięwzięć mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działania te włącza się Komenda Miejska Policji w Kaliszu wspólnie z innymi instytucjami działającymi na rzecz bezpieczeństwa na drogach.

 2. Wyróżnienia dla kaliskich policjantów

  W Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu odbyła się uroczystość mianowania policjantów na wyższe stanowiska służbowe. Kilkudziesięciu policjantów otrzymało również rozkazy o podwyższeniu dodatków służbowych na zajmowanych stanowiskach. Rozkazy personalne wyróżnionym funkcjonariuszom osobiście wręczył Komendant Miejski Policji w Kaliszu inspektor Dariusz Bieniek wraz ze swoim zastępcą mł. insp. Witoldem Goździelewskim.

 3. Napastnik wtargnął do szkoły

  Do jednej z kaliskich szkół 6 grudnia wtargnęła grupa uzbrojonych w niebezpieczne narzędzia napastników, po chwili padły pierwsze strzały. O zdarzeniu natychmiast powiadomiony został dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu przez pracownika szkoły. W budynku znajdowało się około 100 osób, policjanci po wejściu do środka zastali na korytarzu jednego z napastników trzymającego zakładnika z nożem przy szyi. Policyjne negocjacje zakończyły się sukcesem, a napastnik został zatrzymany, tak wyglądał scenariusz przeprowadzonego szkolenia w Szkole Podstawowej nr 18 w Kaliszu.

 4. KWP – Kryształowe Gwiazdy zostały wręczone!

  „Kryształowe Gwiazdy” już po raz 13. zostały dziś wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia, które trafiły do rąk 124 wielkopolskich stróżów prawa, ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

 5. Kaliscy policjanci podczas Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

  Apele w kościołach, obrazki z wizerunkiem Św. Krzysztofa przekazywane kierowcom przez policyjnego kapelana, specjalne plakaty oraz kurs doskonalenia techniki jazdy, to tylko niektóre z przedsięwzięć realizowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Mamy nadzieje, że przesłanie płynące z akcji na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 6. IV MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

  Świetna zabawa towarzyszyła drużynom biorącym udział w IV Turnieju Piłki Halowej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu. Celem spotkania była popularyzacja tej dyscypliny sportu wśród uczestników turnieju. Organizatorami sportowych zmagań była Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. W zawodach brały udział drużyny reprezentujące służby mundurowe, ale także firmy i instytucje mające swoje siedziby na terenie Kalisza i okolic. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali reprezentanci Biura Usług Detektywistyczno-Ochroniarskich „LEX” Sp. z o.o.

 7. Spotkania w szkołach

  Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej uczestniczyli w serii spotkań z rodzicami uczniów kaliskich szkół w ramach realizowanych programów: „Dopalacze niszczą życie" i „Dwie strony sieci”. Podczas prelekcji poruszano między innymi tematy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży oraz odpowiedzialnością osób nieletnich za popełnianie czynów karalnych i demoralizację.

 8. Św. Mikołaj wspólnie z policjantami odwiedził dzieci w kaliskim szpitalu!

  Kaliscy policjanci w towarzystwie Mikołaja odwiedzili najmłodszych pacjentów Oddziału Chorób Dziecięcych, Gastroenterologii Dziecięcej oraz Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej. W trakcie spotkania Komendant Miejski Policji w Kaliszu przekazał na ręce Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 20 przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Perzyny w Kaliszu książki oraz gry edukacyjne, które przydadzą się podczas prowadzenia codziennych zajęć. Dzieci od Mikołaja otrzymały prezenty, opaski odblaskowe oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

 9. Podrobiona odzież nie trafi do kupujących

  Policjanci operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 35-letnią kobietę, która oferował do sprzedaży odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

 10. Zapraszamy do WORD-u

  W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, Komenda Miejska Policji w Kaliszu organizuje kampanię, która ma uświadomić uczestnikom ruchu drogowego jakie tragiczne skutki może spowodować nieprzestrzeganie przepisów. W przedsięwzięcie włączył się również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu. 19 listopada br. kierowcy bezpłatnie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w warunkach specjalnych na płytach poślizgowych zainstalowanych na torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy. Zapraszamy!