Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Zostań jednym z nas
Głuchoniemi
CHILD ALERT

Najczęściej czytane

 1. Kolejne nielegalne papierosy nie trafią na rynek

  Ponad 200 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zabezpieczyli policjanci operacyjni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Kontrabanda przechowywana była w pomieszczeniach gospodarczych, na terenie gminy Koźminek. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to skarb państwa straciłby blisko 200 tysięcy złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszały dwie osoby.

 2. Rozpoznajesz tych mężczyzn? Zadzwoń

  Kaliscy policjanci poszukują sprawców uszkodzenia mienia, do którego doszło lutym br. przy ul. Chopina. Kamery monitoringu zarejestrowały sylwetki mężczyzn, którzy mają związek z tym zdarzeniem. Wszystkich, którzy rozpoznają osoby nagrania, prosimy o kontakt z Policją

 3. Dzień Kobiet w kaliskiej Komendzie

  W Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu służbę pełni blisko 80 policjantek. Codzienną pracę mundurowych wspomaga ponad 50 kobiet zatrudnionych na stanowiskach cywilnych. Dlatego obchodzony 8 marca Dzień Kobiet to w naszej jednostce święto szczególne. W tym roku panowie pracujący w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu, chcąc podziękować swoim koleżankom za codzienną pracę i zaangażowanie, przygotowali wiele niespodzianek.

 4. Kaliski policjant na podium

  Kaliski policjant asp. sztab. Michał Kubisiak stanął na podium XXI Amatorskich Mistrzostw Kalisza w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardingu. Miłośnicy sportów zimowych rywalizowali na stoku narciarskim w Zieleńcu. Na starcie stanęło ponad 60 zawodników w różnym wieku. Wśród uczestników nie zabrakło też najmłodszych kaliszan, którzy zaprezentowali swoje umiejętności. Oprócz sportowej rywalizacji wszystkim przyświecał jeden cel – dobra zabawa.

 5. Szkolenie dla policyjnych kierowców

  W czwartym tygodniu lutego br. na terenie Ośrodka Doskonalenia Jazdy w Kaliszu odbyła się kolejna część szkolenia dla policjantów, którzy podczas służby prowadzą pojazdy uprzywilejowane. Funkcjonariusze na specjalnie przygotowanym obiekcie ćwiczyli różne niebezpieczne sytuacje, które mogą ich spotkać na drodze.

 6. Zapraszamy do wzięcia udziału w programie "Bezpieczna Kobieta"

  Ruszają zapisy do kolejnej edycji programu „Bezpieczna Kobieta”. Kurs organizowany jest przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu, NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Szkolenie jest bezpłatne i przeznaczone dla wszystkich pełnoletnich pań. Głównym celem programu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, przekazanie praktycznej wiedzy oraz wskazanie wzorców postępowania w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia.

 7. Wiosenny bieg

  Policyjny Klub Biegacza działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu oraz miasto Kalisz byli organizatorami I Biegu Wiosennego "Smerfna Piątka". Na starcie biegu stanęło blisko dwustu zawodników, którzy rywalizowali na 5 kilometrowej trasie. Wśród uczestników nie zabrakło również kaliskich policjantów z mł. insp. Witoldem Goździelewskim Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu, na czele.

 8. Szkolenie ”Bezpieczna Kobieta” rozpoczęte

  Szkolenie ”Bezpieczna Kobieta” zorganizowane przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu, Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej, NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu właśnie się rozpoczęło.

 9. Z seniorami o bezpieczeństwie

  Funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej docierają do jak najszerszej rzeszy mieszkańców Kalisza aby uświadamiać społeczeństwu w jaki sposób należy zachowywać się aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Tym razem spotkanie z seniorami zorganizowane zostało w Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie.

 10. „Bezpiecznie – Chce się żyć!” po raz kolejny w Kaliszu

  Program „Bezpiecznie - chce się żyć!”, to połączenie edukacji z rozrywką. Program, którego celem jest upowszechnianie zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym, stał się cyklicznym wydarzeniem wpisanym w kalendarz działań prewencyjnych realizowanych na terenie miasta Kalisza. W tym roku tematem przewodnim seminarium było bezpieczeństwo pieszych. Nie zabrakło również części artystycznej. Tym razem ideę propagowania bezpieczeństwa na drodze wsparli Grzegorz Skawiński oraz Waldemar Tkaczyk.