Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Zostań jednym z nas
Głuchoniemi
CHILD ALERT
Prawa człowieka w Policji

Najczęściej czytane

 1. Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń

  Kaliscy policjanci poszukują sprawcy uszkodzenia mienia, do którego doszło we wrzeeśniu br. przy ul. Górnośląskiej. Kamery monitoringu zarejestrowały sylwetkę mężczyzny, który ma związek z tym zdarzeniem. Wszystkich, którzy rozpoznają osobę z nagrania, prosimy o kontakt z Policją.

 2. Bieg o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

  Po raz 38 biegacze zmierzyli się z dziesięciokilometrową trasą Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza. Kolejny raz w ramach tych zwodów funkcjonariusze rywalizowali o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Wśród kobiet triumfowała Karolina Radomska z KMP w Kaliszu. Najlepszym z mężczyzn okazał się funkcjonariusz Białorusi – Ilya Slavenski.

 3. Debata w Koźminku

  W piątek w Koźminku została zorganizowana kolejna debata społeczna z cyklu „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu z mieszkańcami gminy brał udział Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Tadeusz Królikowski, Zastępca Wójta Gminy Koźminek – Henryk Muszyński, Wójt Gminy Lisków - Maria Krawiec, Komendant Komisariatu Policji w Koźminku – asp. szt. Hieronim Góral oraz zaproszeni goście. Debata była okazją do zapoznania się z opinią lokalnej społeczności na temat bezpieczeństwa.

 4. Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa

  Dziś na drogach miasta i powiatu kaliskiego rozpoczęła się policyjna akcja „Trzeźwość”. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W ideę promowania bezpieczeństwa na drogach włączył się również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

 5. Tragiczny wypadek

  Kaliscy policjanci wyjaśniają okoliczności poważnego wypadku, do którego doszło na terenie Żelazkowa. Idąca lewą stroną jezdni 50-letnia kobieta została potrącona przez samochód osobowy. Na skutek odniesionych obrażeń piesza poniosła śmierć na miejscu. Apelujemy do wszystkich niechronionych użytkowników dróg, aby w okresie jesienno-zimowym nosili odblaski nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale też w mieście. Pamiętajmy, że taki mały dodatek do naszego ubioru może uratować nam życie.

 6. Dzielnicowi uczyli najmłodszych uczestników ruchu drogowego

  Grupa najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 17 uczestniczyła w zajęciach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Lekcja plenerowa odbyła się na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Podmiejskiej w Kaliszu. Milusińskim towarzyszyli dzielnicowi z kaliskiej komendy, którzy podczas spotkania przypomnieli dzieciom podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego.

 7. Zostań jednym z nas!

  Komenda Miejska Policji w Kaliszu współpracuje ze szkołami, w których utworzone zostały klasy mundurowe. Policjanci swoją wiedzą i doświadczeniem wspierają dydaktycznie młodzież. Uczniowie tych klas są systematycznie odwiedzani przez funkcjonariuszy realizujących zajęcia dotyczące tematyki służb mundurowych. Spotkania takie są doskonałą okazją aby zachęcić młodych kadetów do wstąpienia w policyjne szeregi.

 8. Ćwiczenia Nieetatowego Pododdziału Policji

  Blisko 40 policjantów, wchodzących w skład III Kompanii Nieetatowego Pododdziału Policji uczestniczyło w ćwiczeniach, które przeprowadzono na terenie kaliskiego Stadionu Miejskiego przy ul. Łódzkiej. Funkcjonariusze z Kalisza, Kępna i Ostrzeszowa pod czujnym okiem dowódcy kompanii, ćwiczyli taktykę i technikę przeprowadzania interwencji w sytuacji zbiorowego zakłócenia porządku.

 9. Zabepieczony nielegalny alkohol

  Ponad 2000 litrów spirytusu zabezpieczyli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy, to ponad 110 000 złotych. Teraz 42-letniemu mężczyźnie, który przewoził nielegalny alkohol, grozi wysoka grzywna.

 10. Turniej Integracyjny w Opatówku

  Świetna zabawa towarzyszyła drużynom biorącym udział w Turnieju Integracyjnym piłki nożnej, który odbył się w minioną niedzielę w Opatówku. Organizatorami imprezy byli - Komisariat Policji w Opatówku i Urząd Miejski Gminy Opatówek przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną.