Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Asy Bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Święto Policji

  Podczas uroczystej zbiórki z okazji Święta Policji, kaliscy funkcjonariusze odebrali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki oraz Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu insp. Dariusza Bieńka akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość była również okazją do wręczenia odznaczeń i nagród wyróżniającym się policjantom. Tego dnia, wielu zaproszonych gości kierowało wyrazy uznania i wdzięczności za wymagającą i trudną służbę, pod adresem kaliskich funkcjonariuszy.

 2. Zaproszenie do udziału w półmaratonie

  27 sierpnia 2017 r. (niedziela) odbędzie się „II Cross Półmaraton Murowaniec – Baster Run 2017”. Jednym ze współorganizatorów tej sportowej imprezy jest Policyjny Klub Biegacza KMP Kalisz. Zapraszamy wszystkich amatorów aktywnego spędzania czasu wolnego do udziału w biegu.

 3. Awanse w kaliskiej jednostce

  Kolejna grupa funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu została mianowania na wyższe stanowiska służbowe. Dodatkowo, dwóch policjantów otrzymało rozkazy dotyczące podwyższenia dodatków służbowych na zajmowanych stanowiskach. Rozkazy personalne policjantom, wręczył szef kaliskiej jednostki insp. Dariusz Bieniek.

 4. Kontrole tzw. „dzikich kąpielisk”w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”

  W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą kaliscy policjanci wspólnie z przedstawicielem WOPR skontrolowali tzw. „dzikie kąpieliska” na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Mundurowi sprawdzali między innymi czy miejsca te są oznakowane w prawidłowy sposób oraz czy ewentualnie wymagają takiego oznakowania.

 5. 98 lat Polskiej Policji

  Lipiec to szczególny miesiąc dla Policji. W 1919 roku 24 lipca powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Nawiązując do tej tradycji, w lipcu 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca – Świętem Policji. W tym roku obchodzimy 98 rocznicę powstania naszej formacji.

 6. „Dzieci mają głos”. Warto ich posłuchać!- MP3

  „Dzieci mają głos” - to wspólna kampania na rzecz bezpieczeństwa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i radia CENTRUM_106.4. Tym razem to dzieci mają uświadomić dorosłym, dlaczego przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jest tak ważne. Dżingle z udziałem najmłodszych kaliszan, będą emitowane na falach radia przez cały okres wakacji. Mamy nadzieje, że dotrą do świadomości wszystkich użytkowników dróg!

 7. Drodzy uciekinierzy, najbardziej poszukiwani w Europie, policja czeka na was w domu

  Policja w całej Europie wysyła letnie pocztówki do niebezpiecznych i nieuchwytnych przestępców. Jednak ich dokładne adresy są nam wciąż nieznane. Czy możesz nam pomóc w ich odnalezieniu?

 8. Rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym

  Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, to jedno z najczęściej popełnianych wykroczeń przez kierujących. Zatrzymanie prawa jazdy, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez kierującego samochodem osobowym. Pomimo, że przepisy te funkcjonują od ponad 2 lat nadal nie wszyscy kierowcy respektują prawo. Tylko wczoraj policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania dwóm lekkomyślnym uczestnikom ruchu drogowego.

 9. Bezpieczeństwo nad wodą

  Kontrole kąpielisk niestrzeżonych, wędkarzy czy współpraca z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Strażą Rybacką to nie jedyne zadania jakie realizują funkcjonariusze pełniący służbę w Sezonowej Komórce Specjalistycznej w miejscowości Szałe. Podczas codziennych służb, policjanci rozmawiają z wypoczywającymi nad wodą osobami o bezpieczeństwie podczas kąpieli.

 10. Trwa akcja "Stan techniczny"

  Brawura, niedostosowanie prędkości do warunków panujących nad drodze, nieprawidłowe manewry, to w dalszym ciągu jedne z głównych przyczyn poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Niestety okazuje się również, że kierowcy nie zawsze przywiązują wystarczającą uwagę do stanu technicznego pojazdów, który jest jednym z podstawowych warunków bezpiecznej jazdy. Dlatego dziś, w ramach akcji „Stan techniczny”, policjanci z drogówki dokładnie skontrolują kondycję pojazdów poruszających się naszymi drogami.