Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę

Najczęściej czytane

 1. Dzień Kobiet w kaliskiej komendzie

  W Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu służbę pełni blisko 80 policjantek. Codzienną pracę mundurowych wspomaga ponad 50 kobiet zatrudnionych na stanowiskach cywilnych. Dlatego obchodzony 8 marca Dzień Kobiet to w naszej jednostce święto szczególne. W tym roku panowie pracujący w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu, chcąc podziękować swoim koleżankom za codzienną pracę i zaangażowanie, przygotowali wiele niespodzianek.

 2. Przekazanie nowego sprzętu dla kaliskich policjantów

  Komenda Miejska Policji w Kaliszu otrzymała dwa nowe projektory multimedialne. Urządzenia na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu insp. Dariusza Bieńka przekazały Wiceprezydent Miasta Kalisza Pani Karolina Pawliczak oraz Magdalena Spychalska, Przewodnicząca Komisji Prawa, Porządku Publicznego oraz Samorządu Osiedlowego RM Kalisza.

 3. Zapraszamy do wzięcia udziału w programie "Bezpieczna Kobieta"

  Ruszają zapisy do kolejnej edycji programu „Bezpieczna Kobieta”. Kurs organizowany jest przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu, Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej, NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Szkolenie jest bezpłatne i przeznaczone dla wszystkich pełnoletnich pań. Głównym celem programu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, przekazanie praktycznej wiedzy oraz wskazanie wzorców postępowania w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia.

 4. Sprawcy rozboju usłyszeli zarzuty

  Nietypowo zakończyła się interwencja policjantów wezwanych do sprawców kradzieży sklepowej. Okazało się, że ci sami mężczyźni chwilę wcześniej zaatakowali na przystanku autobusowym trzech nastolatków. Jednemu z nich ukradli szkolny plecak. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty.

 5. Jechała 108km/h w terenie zabudowanym. Straciła prawo jazdy.

  Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda 29-letniej mieszkanki powiatu poznańskiego. Kobieta w terenie zabudowanym jechała z prędkością ponad 108 km/h. To już kolejne prawo jazdy zatrzymane w tym roku przez funkcjonariuszy kaliskiej drogówki za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości.

 6. Kolejni lekkomyślni kierowcy stracili prawa jazdy

  Kolejnym dwóm kierowcom jadącym z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy. Jeden z nich, kierowca BMW, pędził z prędkością o blisko 90 km/h wyższą niż obowiązująca w w tym miejscu. Zgodnie z przepisami takie zachowanie skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

 7. Policjanci na XI Spływie Twardzieli Rzeką Prosną

  43 uczestników wzięło udział w XI Spływie Twardzieli Rzeką Prosną im. Jana Pasia. Wśród nich było dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, którzy w trudnych warunkach pogodowych zdecydowali się zmierzyć z własnymi słabościami. Asp.sztab. Marek Hadrych oraz sierż.sztab. Piotr Tann jako pierwsi dopłynęli na linię mety.

 8. Złożyli ślubowanie

  27 lutego br. w sali konferencyjnej im. insp. Wiktora Ludwikowskiego na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. To drugie przyjęcie do służby policjantów garnizonu wielkopolskiego w 2017 roku. Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 45 mundurowych. Wśród nich byli też funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu.

 9. Szkolenie strażaków ochotników

  W ramach bardzo dobrej współpracy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Przemysław Czarnecki przeprowadził szkolenie dla strażaków ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej. Zagadnienia poruszane na zajęciach dotyczyły głównie właściwego zabezpieczania miejsc zdarzeń drogowych, pod katem regulacji ruchem. Strażacy zapoznali się również regulacjami prawnymi dotyczącymi tej tematyki.

 10. Zbiórka krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”

  Komenda Miejska Policji w Kaliszu wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu organizuje zbiórkę krwi pod hasłem „SpoKREWnieni służbą”. Patronat nad tą ogólnopolską akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akcja odbędzie się 25 marca 2017r. w godzinach od 8:00 do 12.00.