Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę

Najczęściej czytane

 1. Nietrzeźwi na drogach

  Powtarzane policyjne apele o trzeźwość za kierownicą niestety nie docierają do wszystkich użytkowników dróg. Część kierowców w dalszym ciągu lekceważy obowiązujące przepisy. Jednym z nich był 62-letni kierowca renault, który staranował samochód zaparkowany przy ul. Cegielnianej w Kaliszu.

 2. Policjanci uratowali młodego mężczyznę

  Profesjonalizm i opanowanie policjantów z wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, pozwoliło na uratowanie 28-letniego mężczyzny, który groził, że skoczy z czwartego piętra. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji nie doszło do tragedii. Mieszkaniec Kalisza został przekazany załodze karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

 3. Tymczasowy areszt dla 45-letniego obywatela Ukrainy

  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie zatrzymali 45–letniego obywatela Ukrainy, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to skarb państwa straciłby blisko 44 tysiące złotych. To nie jedyne przestępstwo, za które odpowie 45-latek. Okazało się również, że mężczyzna nielegalnie wjechał na terytorium Polski. Wobec podejrzanego, sąd zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 4. Spotkanie w Szkole Podstawowej w Godzieszach Wielkich

  Tuż przed feriami funkcjonariusze z Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Godzieszach Wielkich. Spotkanie było nie tylko okazją do rozmów o bezpieczeństwie, ale również sposobnością do wręczenia nagród laureatom - „Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym” oraz konkursu plastycznego „Praca policjanta – bądź bezpieczny na drodze”.

 5. Kamizelki odblaskowe dla przedszkolaków

  Komendant Komisariatu Policji w Stawiszynie asp.szt. Mariusz Kołodziejczyk oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Stawiszyn Grzegorz Kaczmarek spotkali się z przedszkolakami. Wizyta była okazją do obdarowania milusińskich kamizelkami odblaskowymi, które maluchy obiecały zakładać podczas codziennych spacerów. Podczas spotkania komendant starał się również przekonać najmłodszych, że policjanta nie trzeba się bać, ponieważ jest taką osobą, która zawsze pomoże każdemu dziecku.

 6. Odprawa roczna KMP w Kaliszu

  Dzisiaj w Auli Collegium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, odbyła się roczna odprawa podsumowująca wyniki pracy funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu za rok 2016. W odprawie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, a także prokuratury.

 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w programie "Bezpieczna Kobieta"

  Ruszają zapisy do kolejnej edycji programu „Bezpieczna Kobieta”. Kurs organizowany jest przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu, Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej, NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Szkolenie jest bezpłatne i przeznaczone dla wszystkich pełnoletnich pań. Głównym celem programu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, przekazanie praktycznej wiedzy oraz wskazanie wzorców postępowania w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia.

 8. "Zapomnieli" kto kierował

  Tragicznie mogła się zakończyć podróż trzech mieszkańców powiatu tureckiego, których auto zjechało z drogi wprost na pobliskie pole. Policjanci dotarli na miejsce, kiedy mężczyźni próbowali wypchnąć pojazd na jezdnię. Okazało się, że wszyscy byli nietrzeźwi. Nikt nie pamiętał kto kierowania pojazdem.

 9. Nietypowa interwencja drogówki

  Nietypowo zakończyła się interwencja przeprowadzona przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego kaliskiej komendy. Funkcjonariusze mieli odszukać właściciela pojazdu, który z włączonym silnikiem stał na jednym z osiedlowych parkingów. W trakcie interwencji okazało się, że w aucie znajdowały się papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Właściciel nielegalnych towarów usłyszał zarzuty.

 10. Seminarium dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym

  Seminarium pod hasłem „Bezpiecznie - chce się żyć!”, po raz kolejny zagościło w Kaliszu. Spotkanie, którego celem jest upowszechnianie zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostało zorganizowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. W tym roku tematem przewodnim seminarium było bezpieczeństwo pieszych. Nie zabrakło również części artystycznej. Tym razem ideę propagowania bezpieczeństwa na drodze wsparł zespół De Mono.