Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Zostań jednym z nas
Głuchoniemi
CHILD ALERT
Prawa człowieka w Policji
Fundusz Sprawiedliwości

Najczęściej czytane

 1. Świąteczne spotkanie w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu

  W okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia funkcjonariusze oraz pracownicy Policji spotykali się, żeby połamać się opłatkiem i złożyć sobie wzajemnie, serdeczne świąteczne życzenia. Spotkanie było, też okazją do przekazania upominków podopiecznym Hospicjum w Rożdżałach.

 2. Zawody strzeleckie

  Osiem drużyn wzięło udział w XIV Zawodach Strzeleckich Rejonowego Oddziału PCK HDK w Kaliszu, które odbyły się w środę, 11 grudnia na Strzelnicy KSS LOK „BURSZTYN” w Kaliszu. Rywalizowano indywidualnie i zespołowo. Zwyciężyła drużyna Klubu HDK PCK przy WSK w Kaliszu, a najlepszym strzelcem był Andrzej Kamiński. W organizację zawodów, biorąc jednocześnie aktywny udział w imprezie - rokrocznie zaangażowany jest Klub Honorowych Dawców Krwi PCK, działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. W tym roku KMP w Kaliszu reprezentowały dwie drużyny, które zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

 3. Udało się! Zebraliśmy 110 litrów krwi.

  Podczas ostatniej w tym roku zbiórki krwi organizowanej w ramach akcji „100 litrów na setną rocznicę powołania Policji Państwowej”, udało się zebrać ponad 15 litrów tego bezcennego leku ratującego ludzkie życie. Tym samym, przez cały 2019 r. zebraliśmy łącznie 110 litrów. Wszystkim osobom, które wsparły akcję bardzo serdecznie dziękujemy. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Miejska Policji w Kaliszu oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu.

 4. 100 litrów krwi na setną rocznicę powołania Policji Państwowej

  16 grudnia br. odbędzie się ostatnia zbiórka krwi w ramach akcji „100 litrów krwi na setną rocznicę powołania Policji Państwowej”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Do udziały w akcji zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą podzielić się tym bezcennym lekiem, jakim jest krew.

 5. Ruszają zapisy do programu "Bezpieczna Kobieta"

  Ruszają zapisy do X edycji programu „Bezpieczna Kobieta”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Organizacja Terenowa NSZZFiPW przy Areszcie Śledczym w Ostrowie Wlkp. oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Szkolenie jest bezpłatne i przeznaczone dla wszystkich pełnoletnich pań. Głównym celem programu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, przekazanie praktycznej wiedzy oraz wskazanie wzorców postępowania w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia.

 6. Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa

  W okresie przedświątecznym kaliscy policjanci wspólnie z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kalisz, postanowi przypomnieć kierowcom o bezpieczeństwie na drogach. Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi na przepisy dotyczące obowiązku zachowania trzeźwości za kierownicą. Podczas akcji do rąk zdyscyplinowanych kierowców trafiły alkotesty ufundowane przez WORD.

 7. Prosimy o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Kaliszu poszukują zaginionego 29-latka Piotra Florczaka, zamieszkałego na terenie Żelazkowa. Osoby, które widziały zaginionego lub posiadają informacje na temat jego miejsca pobytu proszone są o kontakt z policjantami.

 8. Betlejemskie Światełko Pokoju w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu

  „Betlejemskie Światełko Pokoju” zagościło w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Przedstawicielki Związku Harcerstwa Polskiego przekazały światło na ręce insp. Dariusza Bieńka Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu.

 9. Wesołych Świąt!

 10. Rozpoznajesz? Zadzwoń!

  Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Do zdarzenia doszło 30 września 2019 roku w jednej z kaliskich galerii. Wszystkich, którzy rozpoznają osobę ze zdjęcia prosimy o kontakt z Policją.