Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Asy Bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Policjanci na "Drzwiach otwartych PWSZ w Kaliszu"

  Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu uczestniczyli w dniach otwartych, zorganizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Kaliszu im. Stanisława Wojciechowskiego. Uczniowie szkół średnich mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni oraz zasadami rekrutacji. Młodzież, która tego dnia odwiedziła PWSZ w Kaliszu, miała także okazję poznania specyfiki policyjnej pracy. Największe emocje wzbudził oczywiście pokaz umiejętności z zakresu technik obezwładniania osób.

 2. Bezpieczna Wielkanoc

  Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach, a potem czas Świąt Wielkanocnych, w czasie których odwiedzamy rodziny, najbliższych i wyjeżdżamy by odpocząć. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

 3. Akcja „SpoKREWnieni służbą”

  18 litrów krwi udało się zebrać podczas wspólnej akcji Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. To ogólnopolskie przedsięwzięcie pod hasłem „SpoKREWnieni służbą” patronatem honorowym objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wszystkim osobom, które wsparły akcję bardzo serdecznie dziękujemy.

 4. Poszukujemy zaginionej 16-latki

  Policjanci z Zespołu do spraw Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu poszukują zaginionej 16-letniej Oliwii Fiechowskiej. Nastolatka po raz ostatni była widziana 25 marca br. Do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

 5. Debata "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ"

  Debata inauguracyjna pod hasłem: "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ" odbyła się wczoraj w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Calisia” oraz zaproszeni goście, którzy uczestniczyli w spotkaniu mieli okazję wymienić się spostrzeżeniami na temat działania Policji oraz poruszyć nurtujące ich problemy dotyczące bezpieczeństwa.

 6. Policjanci zabezpieczali wyścig kolarski

  W miniony weekend na terenie miasta i powiatu kaliskiego odbył się XXXII Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2017". W zabezpieczeniu wyścigu brali udział kaliscy policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariuszy z kaliskiej drogówki wspomagali strażnicy miejscy oraz strażacy. Wszystkie etapy wyścigu przebiegły bezpiecznie.

 7. Policjanci na Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz

  Jak właściwie zabezpieczyć mieszkanie? Co zrobić, żeby przechytrzyć włamywacza? Dlaczego warto oznakować rower? O tym i o innych ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa sprawach mogli porozmawiać z policjantami odwiedzający kaliskie Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz. Policjanci pokazywali, również jak korzystać z aplikacji „Moja Komenda”, która ułatwia kontakt z dzielnicowym.

 8. Kaliska policjantka na najwyższym podium

  St. sierż. Edyta Marciniak zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski Policjantek rozgrywanych podczas 44. maratonu w Dębnie. Już po raz czternasty policjanci, wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całego świata, uczestniczyli w tej biegowej imprezie. W trakcie tegorocznej edycji zawodów na starcie stanęło ponad 2 tys. zawodników, w tym ponad 100 policjantek i policjantów z całego kraju.

 9. Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu

  Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który dla żartu postanowił zawiadomić służby ratunkowe o poważnym wypadku drogowym. Żeby utrudnić pracę organom ścigania, użył telefonu bez karty SIM, który należał do kolegi. Za to nieodpowiedzialne zachowanie kodeks karny przewiduje do 8 lat więzienia.

 10. Wypadki z udziałem motocyklistów

  Do dwóch wypadków z udziałem kierowców jednośladów doszło w miniony weekend na drogach powiatu kaliskiego. Niestety, jeden z nich okazał się tragiczny w skutkach. Kaliscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń. Do kierowców apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Wszyscy powinni pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg!