Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Asy Bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ

  Zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa mieszkańców, to główny cel debaty społecznej zorganizowanej w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku. Inicjatorem spotkania był Komendant Komisariatu Policji w Opatówku asp.szt. Grzegorz Janus. Na pytania mieszkańców oraz zaproszonych gości odpowiadali Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek, Sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic oraz Wójt Gminy Brzeziny Krzysztof Niedźwiedzki

 2. Nielegalne papierosy nie trafią na rynek

  Wspólne działania funkcjonariuszy operacyjnych z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu doprowadziły do zdjęcia z rynku kolejnej partii papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze w trakcie realizacji zabezpieczyli łącznie 92 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Zarzut w tej sprawie usłyszała 39-letnia kobieta.

 3. Debata społeczna w Żelazkowie

  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie spotkali się z mieszkańcami gminy Żelazków na debacie, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. W trakcie spotkania głosów mieszkańców z uwagą słuchał, także Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu podinsp. Witold Goździelewski oraz przedstawiciele lokalnych władz. Wszystkie uwagi, postulaty i informacje na temat zagrożeń zostały odnotowane przez funkcjonariuszy i zostaną zweryfikowane podczas codziennych służb. Tegoroczna edycja debat odbywa się pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ"

 4. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. Szkolenie "Bezpieczna Kobieta" zakończone

  Kolejne szkolenie z cylku "Bezpieczna Kobieta" za nami. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 100 Pań. Uczestniczki miały okazję poznania m.in. technik samoobrony oraz pomocy przedmedycznej. Ponadto odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki społecznej, ruchu drogowego oraz prawnych i psychologicznych aspektów samoobrony. Na zakończenie każda z Pań otrzymała certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia oraz drobny upominek.

 6. Policjanci na targach pracy

  Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu po raz kolejny uczestniczyli w „Kaliskich Targach Pracy”. Stoisko informacyjne przygotowane z myślą o kandydatach zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Policji cieszyło się dużym zainteresowaniem. Organizatorem imprezy był Powiatowy Urząd Pracy w Kaliszu.

 7. X Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie

  Kreowanie sportowego trybu życia oraz gry fair play, to hasła które zagrzewały sportowców podczas X Wiosennego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie. Sportowa impreza została objęta honorowym patronatem przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasza Trawińskiego. Drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

 8. Policjanci zabezpieczyli ponad 100 tabletek ekstazy

  Kara nawet 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi powiatu jarocińskiego zatrzymanemu przez kaliskich policjantów. 19-latek usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, środków odurzających. Decyzją prokuratora młody mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

 9. Usłyszał zarzuty kradzieży i posiadania narkotyków

  Zarzuty kradzieży oraz posiadania środków odurzających usłyszał 31-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna „specjalizował” się w kradzieży elektronarzędzi na terenie kaliskich marketów. W trakcie przeszukania pojazdu, którym poruszał się podejrzany policjanci ujawnili narkotyki. Za przestępstwa których się dopuścił grozi mu 5 lat więzienia.

 10. Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

  Umiejętnościami praktycznymi oraz wiedzą teoretyczną musieli wykazać się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, uczestniczący w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Wszystkie konkurencje przeprowadzono pod czujnym okiem funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.