Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. Święto Policji 2015

 2. Policjanci odnaleźli mercedesa

  86-letni mieszkaniec Kalisz zgłosił kradzież swojego mercedesa. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Już po kilku godzinach sprawa była jasna. Pan zaparkował swój pojazd na innym parkingu i całkowicie o tym zapomniał.

 3. Areszt dla sprawcy wypadku drogowego

  Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec sprawcy wypadku, który oddalił się z miejsca zdarzenia. 58-latek wsiadł za kierownice pod wpływem alkoholu. Miał w organizmie blisko 3,5 promila O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 4. Przyszedł na komisariat z narkotykami

  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie zatrzymali 21-latka, który stawił się na komisariat w związku z obowiązkowym dozorem zarządzonym przez prokuratora. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Teraz mieszkaniec powiatu kaliskiego będzie musiał wytłumaczyć się z posiadania narkotyków przed sądem. Grozi mu kara roku więzienia.

 5. Poszukiwany usłyszał zarzuty w związku z przestępczością narkotykową

  Policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej zatrzymali 32-latka poszukiwanego przez sąd i dwie prokuratury. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli narkotyki. Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

 6. Sms z prośbą o dopłatę do przesyłki? Uważaj, to może być oszustwo!

  Rozpoczął się okres przedświątecznej gorączki zakupów w internecie. Przypominamy, że oszuści często próbują wykorzystać nasz pośpiech i roztargnienie. W ostatnim czasie podszywają się pod firmy kurierskie. Dlatego pamiętajcie, sms z prośbą o dopłatę drobnej kwoty do zamówionej przesyłki, może być próbą wyłudzenia naszych danych potrzebnych do logowania w banku. Prosimy o zachowanie czujności, szczególnie teraz!

 7. Zostań jednym z nas!

  Lubisz pomagać innym? Nie boisz się podejmować nowych wyzwań? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający, ale dający też wiele satysfakcji. Jeśli chcesz zostać jednym z nas - złóż dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu.

 8. Poszukujemy świadków zdarzenia

  Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło 18 marca br. na parkingu w pobliżu teatru.

 9. Bez prawa jazdy i z promilami

  Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca mercedesa zatrzymanego do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Dodatkowo, w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za przestępstwo którego się dopuścił grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

 10. KWP - Reaguj na hejt w Internecie!

  Rodzicu! Czy zastanawiałeś się nad tym czym jest hejt? Zastanawiałeś się czy Twoje dziecko nie jest ofiarą, bądź sprawcą hejtu? Czy rozmawiałeś z nim o tym? Może sam jesteś ofiarą hejtu i nie wiesz jak sobie z tym poradzić?