Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Zostań jednym z nas
Głuchoniemi
CHILD ALERT
Prawa człowieka w Policji

Najczęściej czytane

 1. Policjant na urlopie? Nie całkiem - video

  Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 37-latek kierujący citroenem, który został zatrzymany przez policjantów z kaliskiej komendy. Szarżę pijanego pirata drogowego przerwał mł. asp. Mariusz Marecki, który namierzył nietrzeźwego w trakcie powrotu z urlopu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

 2. Zostań jednym z nas!

  Marzysz o ciekawej pracy? Lubisz pomagać innym? Nie boisz się podejmować nowych wyzwań? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający, ale dający też wiele satysfakcji. Jeśli chcesz zostać jednym z nas - złóż dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Mamy 7 wakatów i czekamy na Ciebie!

 3. Plenerowa lekcja profilaktyki

  Blisko 300 uczniów z kaliskich szkół podstawowych uczestniczyło w plenerowej lekcji profilaktyki zorganizowanej przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Głównym tematem zajęć przeprowadzonych przez przedstawicieli służb mundurowych były oczywiście „Bezpieczne Wakacje”. Policjanci, strażacy, funkcjonariusze służby leśnej oraz ratownik wodny, tłumaczyli najmłodszym z jakim zagrożeniami mogą się spotkać w czasie letniego wypoczynku, a także w jaki sposób uniknąć niebezpiecznych sytuacji. W organizację przedsięwzięcia włączył się również Urząd Miasta Kalisza oraz uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu.

 4. Ćwiczenia z udziałem policjantów z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej

  Pracownicy jednej z kaliskich szkół powiadomili Policję o wtargnięciu na teren placówki uzbrojonego napastnika. Przestępca zabarykadowali się w klasie razem z zakładnikami. Miał przy sobie nóż. Do działań natychmiast skierowali zostali funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej. Tak rozpoczął się scenariusz ćwiczeń mających za zadanie opanowanie sytuacji kryzysowej.

 5. KWP – Znamy wielkopolskich Dzielnicowych na medal!

  Wielkopolanie wybrali najlepszego dzielnicowego – policjanta, który cieszy się największym szacunkiem i zaufaniem. Został nim mł. asp. Marcin Woldański z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. Wśród wyróżnionych znalazł się również asp. Marcin Raczkowski z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu odbyło się 4 lipca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 6. Wypadek z udziałem nastolatków

  Kaliscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem pięciorga nastolatków, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 442, w miejscowości Piotrów. W wyniku tego zderzenia, 18-letnia dziewczyna z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Kierowca auta posiadał prawo jazdy zaledwie od 1,5 miesiąca.

 7. Ćwiczenia III Kompanii Nieetatowego Pododdziału Policji

  Na terenie boiska Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej, odbyło się szkolenie III Kompanii Nieetatowego Pododdziału Policji, w skład której wchodzą stróże prawa z sześciu komend Policji z terenu południowej wielkopolski. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności mundurowych, na wypadek konieczności działania podczas zbiorowego zakłócenia ładu i porządku.

 8. Nowoczesne urządzenie do walki z "piratami drogowymi"

  Kaliscy policjanci dysponują nowym miernikiem prędkości TruCam. Radar ten, prócz pomiaru prędkości, daje również możliwość wykonania zdjęcia i nagrania wideo mierzonego pojazdu. Przekonał się o tym 49-latek, który stracił prawo jazdy na 3 miesiące w związku z rażącym przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. To pierwsza osoba, której policjanci zatrzymali prawo jazdy dokonując pomiaru tym nowoczesnym urządzeniem.

 9. O bezpieczeństwie z cudzoziemcami

  Po raz kolejny dzielnicowi z I Rewiru Dzielnicowych KMP w Kaliszu, w ramach programu edukacyjno-informacyjnego „Świadomy cudzoziemiec”, zorganizowali nietypowe przedsięwzięcie. Tym razem obcokrajowcy mieszkający na terenie Kalisza mogli wspólnie z policjantami wsiąść do zabytkowego autobusu jelcz cabrio, aby zwiedzić miasto, a przy okazji porozmawiać o bezpieczeństwie. To kolejna akcja, która ma na celu zapoznanie cudzoziemców z obowiązującymi w Polsce przepisami.

 10. "Bieg o Puchar Dzielnicowego"

  Promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz biegania jako jednej z najprostszych form ruchu – to główne cele, które przyświecały „Biegowi o Puchar Dzielnicowego”. Impreza dla najmłodszych została zorganizowana w ramach programu profilaktycznego „Dzielnicowy - Mój Przyjaciel” realizowanego przez III Rewir Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. W trakcie sportowych zmagań nie zabrakło również czasu na rozmowy o bezpieczeństwie oraz pracy dzielnicowego.