Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Asy Bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas

Najczęściej czytane

 1. Awanse w kaliskiej jednostce

  Kolejna grupa funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu została mianowania na wyższe stanowiska służbowe. Dodatkowo, dwóch policjantów otrzymało rozkazy dotyczące podwyższenia dodatków służbowych na zajmowanych stanowiskach. Rozkazy personalne policjantom, wręczył szef kaliskiej jednostki insp. Dariusz Bieniek.

 2. Kaliscy policjanci na podium

  Drużyna Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu uczestniczyła w sportowej rywalizacji policjantów o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kole. W turnieju piłkarskim „Mundurowi dzieciom”, który towarzyszył obchodom „Międzynarodowego Dnia Dziecka”, kaliscy policjanci zajęli drugie miejsce. Królem strzelców turnieju został sierż. Rafał Kuras z KMP w Kaliszu.

 3. "Miejsko-Powiatowy Dzień Dziecka" - fotorelacja

  Moc atrakcji i wspaniała pogoda, towarzyszyły uczestnikom „Miejsko-Powiatowego Dnia Dziecka”, który zorganizowano nad zalewem w Szałem. Po raz kolejny głównymi organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Miasto Kalisz, Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Gmina Opatówek oraz Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację, tej wspaniałej imprezy serdecznie dziękujemy!

 4. Dzielnicowi na Osiedlu Winiary

  Maj i czerwiec, to miesiące, kiedy często organizowane są przez szkoły czy też rady osiedli różnego rodzaju imprezy plenerowe – festyny, pikniki i majówki. Do udziału w tego typu przedsięwzięciach zapraszani są również kaliscy policjanci. Szczególnie dla dzielnicowych jest to doskonała okazja do spotkania się z mieszkańcami i przekazania istotnych informacji na temat prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach zagrażających naszemu bezpieczeństwu.

 5. Laureaci konkursu nagrodzeni

  Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu nagrodzono laureatów konkursu profilaktycznego „Dwie Strony Sieci”. Zwycięzcom nagrody wręczyli Wiceprezydent Miasta Kalisza Karolina Pawliczak, Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Stawiszyn Grzegorz Kaczmarek oraz Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek.

 6. Nowe mundury dla policjantów

  Granatowy kolor i furażerka - takie zmiany w policyjnym mundurze ćwiczebnym przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Służbę w nich pełnić będą funkcjonariusze między innymi z wydziałów patrolowych i interwencyjnych.

 7. Kolejny sezon nad wodą

  Kaliscy policjanci pełniący służbę w Sezonowej Komórce Specjalistycznej w miejscowości Szałe, rozpoczęli kolejny sezon. Do ich głównych zadań należy, dbanie o bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą. Ponadto do zadań funkcjonariuszy będzie należało egzekwowanie zakazu kąpieli w miejscach zabronionych, zwalczanie kłusownictwa oraz kontrola wędkarzy. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo w tym rejonie, aż do września.

 8. Spotkanie z młodzieżą w Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych

  Policjanci z kaliskiej komendy spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Techiczno-Elektronicznych w Kaliszu, w ramach „Szkolnego Pikniku Zdrowia” organizowanego we współpracy z Urzędem Miejskim w Kaliszu. Dzielnicowi przybliżyli uczniom zasady naboru do służby w Policji, natomiast policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej poruszyła tematykę dotyczącą uzależnień.

 9. "Bieg o Uśmiech Dziecka"

  967 kilometrów, tyle łącznie przebiegli uczestnicy akcji „Bieg o Uśmiech Dziecka”, jednej z imprez zorganizowanych w ramach festynu w Domu Dziecka. Na linii startu, tak ważnego biegu nie zabrakło również kaliskich policjantów z podinsp. Witoldem Goździelewskim Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu, na czele. Dzięki wspólnemu wysiłkowi biegaczy, wszyscy podopieczni placówki otrzymają buty od firmy Decathlon.

 10. "Moda na życie bez uzależnień - życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy"

  Z takim przesłaniem zorganizowano na terenie gminy Stawiszyn w powiecie kaliskim „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Impreza została zorganizowana w centrum miasta przez grupę PaTPort „Stawiszyńscy Pionierzy”. W „Zrywie Wolnych Serc” uczestniczyli m.in. uczniowie, nauczyciele, policjanci oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Stawiszynie. W niebo poszybowały kolorowe balony na znak serc wolnych od nałogów