Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Zostań jednym z nas
Głuchoniemi
CHILD ALERT
Prawa człowieka w Policji

Najczęściej czytane

 1. Zabezpieczone nielegalne papierosy

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zabezpieczyli ponad 220 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Na podstawie wyliczeń ustalono, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosłaby blisko 200 tys. złotych. Właściciel nielegalnych towarów usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

 2. Trwa akcja NURD

  Przez dwa dni na terenie województwa wielkopolskiego będą prowadzone działania „NURD”, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Pomimo licznych apeli o bezpieczną i rozważną jazdę, uczestnicy ruchu drogowego, nadal popełniają wiele wykroczeń i przestępstw drogowych, które mogą mieć tragiczne skutki.

 3. Z PROMILAMI ZA KIEROWNICĄ

  Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 4. 100 litrów krwi na setną rocznicę powstania Polskiej Policji

  Pod takim hasłem zorganizowana zostanie zbiórka krwi przez kaliskich policjantów. W tym roku przypada setna rocznica powstania Polskiej Policji. Aby uczcić tę uroczystość funkcjonariusze postanowili zebrać 100 litrów tego cennego leku. Pierwsza zbiórka krwi zaplanowana została na 28 stycznia br. w godzinach 9.00-13.00 przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu przy ulicy Jasnej, serdecznie zapraszamy!

 5. "Bezpiecznie - Chce się żyć!"

  Program „Bezpiecznie – Chce się żyć!”, którego inicjatorem jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - to wydarzenie, które już od kilku lat wpisane jest kalendarz działań prewencyjnych organizowanych na terenie Kalisza. Dziś policjanci z ruchu drogowego podczas akcji NURD, rozdawali zaproszenia na tegoroczną edycję tego profilaktycznego przedsięwzięcia.

 6. O bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

  Ferie to dla dzieci i młodzieży szkolnej upragniony czas wypoczynku. Aby był on bezpieczny policjanci jak co roku dokładają wszelkich starań, apelują zarówno do najmłodszych jak i dorosłych o rozwagę by uniknąć zagrożeń. Tym razem okazją do przekazania informacji na temat bezpieczeństwa podczas przerwy zimowej były spotkania z uczestnikami półkolonii w klubach osiedlowych.

 7. KWP - Prędkość - Zero Tolerancji - rusza od poniedziałku

  W dniach 21-24 stycznia 2019 roku wielkopolscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego funkcjonariusze nie będą wyrozumiali dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Działania zostaną przeprowadzone przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych, ale policyjnych kontroli można spodziewać się również na drogach lokalnych.

 8. Rozpoznajesz te kobiety? Zadzwoń - video

  Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Blizanowie poszukują sprawców kradzieży, do której doszło w październiku br. na terenie gminy Blizanów. Kamery monitoringu zarejestrowały sylwetki dwóch kobiet, które mają związek z tym zdarzeniem. Wszystkich, którzy rozpoznają osoby z nagrania, prosimy o kontakt z Policją.

 9. KGP - Policyjne działania „SMOG” - dbamy o czystość powietrza

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

 10. W radio o bezpieczeństwie podczas ferii

  Rozpoczynają się ferie zimowe. Wielu mieszkańców wyruszy na stoki narciarskie, by aktywnie wypoczywać na nartach i deskach snowboardowych. Podczas zimowych szaleństw należy stosować się do obowiązujących przepisów i zasad. Starajmy się jeździć bezpiecznie i nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych. Te i inne porady na temat zimowego wypoczynku udzielane były na antenie radia centrum przez podkom. Witolda Woźniaka.