Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Zostań jednym z nas
Głuchoniemi
CHILD ALERT
Prawa człowieka w Policji
Fundusz Sprawiedliwości

Najczęściej czytane

 1. I Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu

  Propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, to główny cel, który przyświecał wszystkim uczestnikom I Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu. Sportowa impreza została zorganizowana w Hali Widowiskowo-Sportowej w Stawiszynie. Zwyciężyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 2. Odprawa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Pawłowskiego

  Komendę Miejską Policji w Kaliszu odwiedził insp. Rafał Pawłowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Podczas wizyty wiceszef wielkopolskich policjantów spotkał się z funkcjonariuszami pionu kryminalnego. Wizyta była również okazją, do wręczenia trzem kaliskim funkcjonariuszom listów gratulacyjnych od Komendanta Głównego Policji.

 3. Debata z młodzieżą

  Debata społeczna z udziałem młodzieży odbyła się w gościnnych murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. Uczestnicy dyskutowali z uczniami o cyberzagrożeniach, ale i nie tylko. Gospodarzem spotkania był Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek. Debatę poprzedził wyjątkowy spektakl przygotowany z okazji obchodów setnej rocznicy powstania Policji Państwowej, przez poznańskich uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych oraz Zespołu Szkół Handlowych.

 4. Pościg za sprawcami napadu - ćwiczenia

  Napad na placówkę bankową. Pościg, posterunki blokadowe, strzelanina, negocjacje... to tylko niektóre z elementów ćwiczeń, które zostały przeprowadzone na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Tego typu przedsięwzięcia mają na celu kształtowanie i utrwalenie nawyków skutecznego działania dowódców, policjantów sztabu oraz funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach.

 5. Ćwiczenia służb w COSSW

  Funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej oraz policyjny negocjator wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej. Głównym zadaniem policjantów było odbicie zakładnika, przetrzymywanego w jednym z budynków na terenie ośrodka. Tego typu ćwiczenia do doskonała okazja do sprawdzenia koordynacji służb ratowniczych w sytuacji kryzysowej.

 6. Nielegale towary zabezpieczone

 7. Nietypowy "pieszy"

  Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej interweniowali na widok nietypowego "pieszego”. Funkcjonariusze uratowali żółwia, który spacerował po jednej z ulic na osiedlu Winiary. Jak ustalili mundurowi to niepierwsza „ucieczka z domu” na koncie sympatycznego gada.

 8. Seniorze bądź bezpieczny!!!

  W ramach prowadzonych przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu działań związanych z bezpieczeństwem seniorów wspólnie z Radiem Centrum 106,4 fm nagrany został spot, który ma na celu uświadomienie osób starszych o grożącym im niebezpieczeństwie ze strony oszustów. Mamy nadzieję, że spot, do którego głosu użyczyła między innymi 88-letnia kaliszanka, przekona osoby w tak zwanym „złotym wieku”, aby pamiętały o swoim bezpieczeństwie.

 9. VI Mikołajkowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej

  VI Mikołajkowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej już za nami. W tym roku pierwsze miejsce na podium przypadło drużynie reprezentującej z Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie. Zawodnikom biorącym udział w tej imprezie, oprócz zwycięstwa przyświecał jeszcze jeden cel - uszczęśliwienie dzieci. Każda z drużyn przygotowała paczki, które zostaną już wkrótce przekazane najmłodszym podopiecznym Hospicjum w Rożdżałach.

 10. Zobacz nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu - wideo