Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Zostań jednym z nas
Głuchoniemi
CHILD ALERT

Najczęściej czytane

 1. W Blizanowie na temat bezpieczeństwa

  Debata Społeczna w Blizanowie była kolejną okazją dla kaliskich policjantów do poznania opinii lokalnej społeczności na temat bezpieczeństwa. W spotkaniu z mieszkańcami oprócz Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł.insp. Witolda Goździelewskiego uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych władz. Wszystkie uwagi, postulaty i informacje na temat zagrożeń, należące do policyjnych zadań, zostały przyjęte przez szefa kaliskiej jednostki do dalszej realizacji podczas codziennych służb.

 2. Poszukiwani sprawcy kradzieży

  Policjanci Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie kradzieży mienia do której doszło w dniu 22 marca 2018 roku około godziny 11.20 w Kaliszu przy ulicy Górnośląskiej, gdzie nieznani sprawcy wykorzystując nieuwagę pracowników dokonali kradzieży telewizora. Osoby, które rozpoznają sprawców zdarzenia prosimy o kontakt z prowadzącym postępowanie pod nr telefonu 62 76-55-392, 62 76-55-364 w godz. 7.30-15.30 lub całodobowo z dyżurnym KMP w Kaliszu pod nr 997.

 3. Wypadek na K25

  Kaliscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 25 w Kaliszu. W wyniku zderzenia pojazdu ciężarowego i osobowego BMW – 31 letnia kierująca samochodem osobowym z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

 4. Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas wyścigu kolarskiego

  Zawodnicy 33. Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2018", podczas trzydniowych zmagań pokonają trasę liczącą ponad 450 kilometrów. Jak co roku, kaliscy policjanci dbali o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Na terenie naszego miasta i powiatu zorganizowano trzy etapy wyścigu. Impreza przebiegła bezpiecznie i w duchu sportowej rywalizacji.

 5. Szkolenie "Bezpieczna kobieta" zakończone

  Kolejne szkolenie z cyklu "Bezpieczna Kobieta" za nami. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 100 Pań. Uczestniczki miały okazję poznania m.in. technik samoobrony oraz pomocy przedmedycznej. Ponadto odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki społecznej, ruchu drogowego oraz prawnych i psychologicznych aspektów samoobrony. Na zakończenie każda z Pań otrzymała certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia oraz drobny upominek.

 6. Musztra w klasach mundurowych

  W ramach realizowanego „Ramowego programu pomocy dydaktycznej w nauczaniu klas o profilu policyjnym ze szkół objętych patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu” dla uczniów klas pierwszych o profilu policyjnym zorganizowano ćwiczenia z musztry, których celem było przybliżenie funkcjonowania tej formacji i przekazanie podstawowej wiedzy na temat wykonywanych przez funkcjonariuszy zadań w ich codziennej pracy.

 7. "Festiwal Profesjonalistów"

  Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu uczestniczyli w „Festiwalu Profesjonalistów”. Stoisko informacyjne przygotowane z myślą o kandydatach zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Policji cieszyło się dużym zainteresowaniem. Impreza została objęta honorowym patronatem przez Jarosława Gowina Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

 8. Mecz towarzyski cudzoziemcy kontra policjanci

  W minioną sobotę w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 3 w Kaliszu odbył się mecz towarzyski pomiędzy cudzoziemcami zamieszkujących na terenie miasta Kalisza, a funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w ramach realizowanego programu edukacyjno-informacyjnego „Świadomy cudzoziemiec”.

 9. Nielegalnie rozlewała alkohol

  Rok pozbawienia wolności grozi 57-letniej kaliszance, trudniącej się nielegalnym rozlewaniem napojów spirytusowych. Jej bezprawny proceder przerwali funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kaliskiej jednostki. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli blisko 25 litrów alkoholu.

 10. Stracił prawo jazdy, bo nie zastosował się do orzeczenia sądu

  Zatrzymaniem prawa jazdy skończyła się podróż samochodem dla 24-letniego mieszkańca Kalisza. Kierowca nie stosował się do orzeczeń sądu. Auto którym jechał 24-latek nie było wyposażone w blokadę alkoholową. Zamontowanie w aucie alkoblokady umożliwia kierowcom skrócenie orzeczonego wobec nich zakazu prowadzenia pojazdów.