Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Zostań jednym z nas
Głuchoniemi
CHILD ALERT

Najczęściej czytane

 1. Policjanci uratowali człowieka

  Szybkie działanie policjantów z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej KMP w Kaliszu pozwoliło na uratowanie mężczyzny, który znajdował się w rzece Prośnie. Sierż. szt. Mateusz Strzyż oraz sierż. Artur Kowalski wskoczyli do wody i wciągnęli go na brzeg. Mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

 2. Kaliscy policjanci uczestnikami I Międzynarodowego Seminarium Technik Interwencyjnych Służb Mundurowych

  Policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu uczestniczyli w I Międzynarodowym Seminarium Technik Interwencyjnych Służb Mundurowych, które zorganizowano na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Policjanci pod czujnym okiem instruktorów doskonalili swoje umiejętności strzeleckie, samoobrony, pierwszej pomocy oraz technik interwencji.

 3. Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego "Dzielnicowy na medal 2018"

  W związku z potrzebą kreowania pozytywnego wizerunku Policji, w szczególności działań podejmowanych przez dzielnicowych zgodnie z programem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Dzielnicowy bliżej nas”, wzorem roku ubiegłego Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu przy współpracy z gazetą „Głos Wielkopolski”, TVP 3 oddział Poznań oraz Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego przeprowadzi na terenie całej Wielkopolski plebiscyt na najlepszego dzielnicowego „Dzielnicowy na Medal 2018”.

 4. Mundur na rowerze 2018 – mundurowi mundurowym

  Kaliscy policjanci i pracownicy cywilni włączyli się w trwającą II edycję rowerowej sztafety charytatywnej organizowanej przez GRUPĘ „ MUNDUR NA ROWERZE”. Tegoroczna akcja „MUNDUROWI MUNDUROWYM” ma celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację dwóch funkcjonariuszy, Marcina (policjanta) i Arka (strażaka) z Łodzi. Obaj doznali obrażeń w trakcie akcji.

 5. Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dzielnicowego Osiedla Widok

  Dzielnicowy asp. Marcin Raczkowski zorganizował turniej piłkarski dla uczniów szkół podstawowych. W rozgrywkach rywalizowali uczniowie klas 6 i 7. Na najwyższym stopniu podium uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 17. Ideą rywalizacji była możliwość wspólnej zabawy oraz zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach programu „Dzielnicowy Twój Przyjaciel”.

 6. Ćwiczenia III Kompanii Nieetatowego Pododdziału Policji

  Na terenie boiska Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej, odbyło się szkolenie III Kompanii Nieetatowego Pododdziału Policji, w skład której wchodzą stróże prawa z sześciu komend Policji z terenu południowej wielkopolski. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności mundurowych, na wypadek konieczności działania podczas zbiorowego zakłócenia ładu i porządku.

 7. "Bieg Urwisa"

  Po raz XVIII Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Komenda Hufca ZHP byli organizatorami „Rajdu Urwisa”. Do udziału w imprezie zgłosiło się 15 drużyn reprezentujących kaliskie szkoły podstawowe. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „W 80 dni dookoła świata”.

 8. Ćwiczenia na terenie PWSZ w Kaliszu

  Informacja o wtargnięciu uzbrojonego napastnika na teren Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Ewakuacja studentów i pracowników placówki. Negocjacje i w konsekwencji sprawne zatrzymanie napastnika, to poszczególne elementy ćwiczeń dowódczo-sztabowych, których celem było skoordynowanie działań Policji oraz pracowników uczelni na wypadek realnego zagrożenia terrorystycznego.

 9. Narkotyki, plantacja i 14 podejrzanych

  Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami z KMP w Kaliszu weszli jednocześnie do 21 mieszkań. Podczas akcji zlikwidowali plantację konopi, zabezpieczyli także gotowy susz i zatrzymali 14 osób. Śledztwo, w którym występuje łącznie 17 podejrzanych nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim.

 10. Dzielnicowi i strażacy z wizytą w szkołach

  Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Koźminku oraz strażacy spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Radliczycach oraz Zespołu Szkół w Szczytnikach. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym, jak bezpiecznie spędzać czas wolny oraz jak udzielić pierwszej pomocy osobie, która uległa wypadkowi. Podczas spotkania policjanci i strażacy opowiedzieli również dzieciom o swojej codziennej służbie.